Planscher 3st, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Fiol med stråke
1768
Fiol med stråke
Final bid300 SEK
Fiol med stråke
1769
Fiol med stråke
Final bid600 SEK
1774
Final bid200 SEK
Fiollåda, 1800-tal
Fiollåda, 1800-tal
Final bid200 SEK
Flaskställ med flaskor, 1900-talets första hälft/början
Final bid500 SEK
Parti samiska smycken, m.m.
1785
Parti samiska smycken, m.m.
Final bid1,200 SEK
Fiollådor 4st, 18/1900-tal
1790
Fiollådor 4st, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Stjärnkikare, Lotus
Stjärnkikare, Lotus
Final bid900 SEK
1792
Final bid800 SEK
Stereoskop, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Parti 8 delar, 18/1900-tal
1795
Parti 8 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Solur, 1900-tales andra hälft
Solur, 1900-tales andra hälft
Final bid600 SEK
Parti knappar och manschettknappar
Final bid300 SEK
Ugnsformar 4+2, Kockums
Ugnsformar 4+2, Kockums
Final bid300 SEK
Fonduegryta, Frankrike
Fonduegryta, Frankrike
Final bid200 SEK
Ljusstakar 14st, bl.a. Skultuna
Final bid900 SEK
Mortlar med stöt 5st
Mortlar med stöt 5st
Final bid200 SEK
Gjutjärn 5 delar
Gjutjärn 5 delar
Final bid400 SEK
Parti 3 delar, 18/1900-tal
Parti 3 delar, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Fönster med karm 2+2
1826
Fönster med karm 2+2
Final bid600 SEK
Kameror 3st, objektiv, m.m.
1828
Kameror 3st, objektiv, m.m.
Final bid400 SEK
Vinkylare 2st, 1900-talets andra hälft
1835
Final bid500 SEK
Oljebarer 2st, Shell
1841
Oljebarer 2st, Shell
Final bid600 SEK
Fönster, 1900-talets första hälft
1843
Final bid500 SEK
Parti glas och porslin
1844
Parti glas och porslin
Final bid500 SEK
Dörr, 1900-tal
1845
Dörr, 1900-tal
Final bid100 SEK
Mässing 8 delar, mestadels Skultuna
1847
Final bid900 SEK
Knappdragspel, Gabbanelli, Castel Fidardo, Italien
1852
Final bid1,100 SEK
Mässing 13 delar
1856
Mässing 13 delar
Final bid400 SEK
1857
Final bid600 SEK
Ljudanläggning 2 delar, Pioneer
1862
Final bid300 SEK
Vindflöjel, Käck & Hedbys, Leksand
1863
Final bid700 SEK
Parti 14 delar
1867
Parti 14 delar
Final bid600 SEK
Parti planscher
1868
Parti planscher
Final bid200 SEK
QLED-Tv, Samsung, QE55Q77AAT
1869
QLED-Tv, Samsung, QE55Q77AAT
Final bid2,100 SEK
Trädgårdskamin, Weber
1871
Trädgårdskamin, Weber
Final bid500 SEK
Staffli, 1900-talets andra hälft
1874
Final bid1,000 SEK
PA-högtalare, Malone
1875
PA-högtalare, Malone
Final bid700 SEK
Våg, Mettler Toledo
1883
Våg, Mettler Toledo
Final bid400 SEK
Spritkök 3st
1887
Spritkök 3st
Final bid1,400 SEK
Final bid4,400 SEK
Klarinett, Martin Fres, Paris, Frankrike
1893
Final bid300 SEK
Balansvågar 2st, 1900-talets första hälft
1894
Final bid200 SEK
1900
Final bid400 SEK
Fiol, Stradivarius-kopia
1902
Fiol, Stradivarius-kopia
Final bid500 SEK
Kuverttallrikar 7st, 1900-talets slut
1904
Final bid500 SEK
Parti kameror
1906
Parti kameror
Final bid500 SEK