Emblem, Stora Kopparberg, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
1577
Final bid1,800 SEK
Kameror, Canon
1580
Kameror, Canon
Final bid900 SEK
Skylt, "Medlem av Sveriges antik och konsthandlarförening"
1583
Final bid300 SEK
Käppar 3st, 18/1900-tal
1595
Käppar 3st, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Dalahästar 2st, Grannas samt Nils Olsson
1597
Final bid500 SEK
Parti filmisar
1607
Parti filmisar
Final bid500 SEK
Bestickservisdelar, Gense
1612
Bestickservisdelar, Gense
Final bid300 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, 1900-tal
1617
Final bid300 SEK
Ljusinsläpp 5st, 18/1900-tal
1624
Ljusinsläpp 5st, 18/1900-tal
Final bid1,500 SEK
Emaljerad gryta, Cyril Lignac
1627
Emaljerad gryta, Cyril Lignac
Final bid400 SEK
Städ med 5st tänger
1630
Städ med 5st tänger
Final bid1,000 SEK
1634
Final bid400 SEK
Båtpropellrar 3st
1635
Båtpropellrar 3st
Final bid700 SEK
Nautiska föremål 3st
1636
Nautiska föremål 3st
Final bid800 SEK
Smycken 2 delar
1640
Smycken 2 delar
Final bid200 SEK
Resegrammfon, His Master's Voice, 1900-talets första hälft
1643
Final bid500 SEK
Kuverttallrikar 12st
1644
Kuverttallrikar 12st
Final bid200 SEK
Resegrammofon, His Master's Voice, 1900-talets första hälft
1649
Final bid400 SEK
Stomme till förtak, 18/1900-tal
1654
Final bid700 SEK
Radiogrammofon, Radiola/LM Ericsson
1668
Final bid200 SEK
Sammabundna "Aftonbladet", 1849
1671
Final bid400 SEK
1672
Final bid500 SEK
Papperskorg, "Rainbow", Servex, 1950/60-tal
1675
Final bid400 SEK
Parti 9 delar, mestadels 1900-talets början
1679
Final bid1,300 SEK
Solur, 1900-tal
Solur, 1900-tal
Final bid500 SEK
Final bid400 SEK
Dyckertpistol, DeWalt
1708
Dyckertpistol, DeWalt
Final bid400 SEK
Elverktyg 6 delar, DeWalt
1709
Elverktyg 6 delar, DeWalt
Final bid900 SEK
Elverktyg 5 delar, DeWalt
Elverktyg 5 delar, DeWalt
Final bid2,600 SEK
Skivspelare, Luxor Dirigent 4400
Final bid100 SEK
Final bid400 SEK
Bestickservisdelar, "Old Farmer", Gense
Final bid700 SEK
Vindflöjel, daterad 2008
Vindflöjel, daterad 2008
Final bid200 SEK
Knappdragspel, Hagströms, no.35
Final bid200 SEK
Resegrammofon, Columbia, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Korgar 4st, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Ljudanläggning 4 delar
Ljudanläggning 4 delar
Final bid500 SEK
Parti antika spännen och nycklar
Final bid400 SEK
Parti rakknivar, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Herrbetjänt, 1900-talets slut
Herrbetjänt, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Final bid900 SEK
Parti sedlar, Sverige samt USA
Final bid500 SEK
Knivar med slida 5st
1742
Knivar med slida 5st
Final bid900 SEK
Trälådor 5st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Termosar 2st, Erik Magnusen för Stelton
1748
Final bid300 SEK
Parti planscher, 1930-tal
1752
Parti planscher, 1930-tal
Final bid200 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, Ystad Metall
Final bid200 SEK