Stor reklampipa, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Golvlampa, Bergboms, 1900-talets slut
803
Final bid1,300 SEK
Lykta, 18/1900-tal
Lykta, 18/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Bordslampa, barockstil, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
838
Final bid500 SEK
Final bid400 SEK
Bordslampa, "Panthella", Verner Panton för Louis Poulsen
840
Final bid2,000 SEK
841
Final bid1,600 SEK
Bordslampor ett par, Bergboms
Bordslampor ett par, Bergboms
Final bid1,200 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Final bid500 SEK
Taklampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Vägglampor 4st, Taiba-Falkenberg Belysning, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Takplafond, Birgitta Malmsten
876
Takplafond, Birgitta Malmsten
Final bid1,600 SEK
Final bid1,100 SEK
Taklampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
888
Final bid600 SEK
Vägglampetter ett par, barockstil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Bordslampa, Italien, 1900-talets andra hälft
927
Final bid300 SEK
Vägg-/bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Bordslampa, 1910/20-tal
943
Bordslampa, 1910/20-tal
Final bid900 SEK
Takkrona, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Stormlykta, Primus, 1350/350CP
Final bid600 SEK
Ljusstake, Skultuna
Ljusstake, Skultuna
Final bid700 SEK
Final bid500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Golvlampa, 1900-tal
Golvlampa, 1900-tal
Final bid500 SEK
Ljusstakar ett par, jugend, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Taklyktor 3st, rokokostil, 1900-talets slut
Final bid1,700 SEK
Bordslampa, "Anna", Anna Ehrner för Ateljé Lyktan
1148
Final bid500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
1159
Final bid700 SEK
Golvlampa, Aneta, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Lanternor ett par, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Golvlampa, Australien, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Lyktor 2st, 1900-talets första hälft
1239
Final bid1,200 SEK
Bordslampor 2st, bl.a. EWÅ
Bordslampor 2st, bl.a. EWÅ
Final bid500 SEK
Ljusplåtar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Lampa, Osram Kvarts Timer, Ultra Vitalux typ BU362.
Taklampa, 1900-talets senare del
1401
Final bid500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900
Bordslampa, omkring år 1900
Final bid2,600 SEK
Ljusstakar ett par, Skultuna
1406
Ljusstakar ett par, Skultuna
Final bid300 SEK
Lampkupa, jugend, 1900-talets början
Final bid100 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
1417
Final bid700 SEK
Ljusstakar 3 delar
1420
Ljusstakar 3 delar
Final bid700 SEK