Plakett, Kina, 1900-tal
1166
Plakett, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Bronsskulpturer 7st, Asien
Bronsskulpturer 7st, Asien
Final bid600 SEK
Bronsföremål 5st, Asien
1238
Bronsföremål 5st, Asien
Final bid500 SEK
Skulpturer 5st, Asien
Skulpturer 5st, Asien
Final bid400 SEK
Skulpturer 3st, Asien
Skulpturer 3st, Asien
Final bid200 SEK
Kaffe- och teservisdelar, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid2,900 SEK
Golvvas, Kina, 1800-tal
Golvvas, Kina, 1800-tal
Final bid500 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 1900-tal
Final bid700 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Final bid900 SEK
Porslin 3 delar, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Skulptur, Kina, sannolikt samtida
Final bid600 SEK
Porslin 2 delar, Asien
1444
Porslin 2 delar, Asien
Final bid400 SEK
Porslin 2 delar, Kina
Porslin 2 delar, Kina
Parti orientaliska föremål
Parti orientaliska föremål
Final bid200 SEK
Porslin 10 delar, Kina, 19/2000-tal
Cloissonearbeten 3st, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK
Porslin 5 delar, Kina/Japan, bl.a. 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Vas, Japan, 1800-tal
Vas, Japan, 1800-tal
Final bid300 SEK
Golvvas, Kina, 1900-talets slut
1602
Final bid100 SEK
Parti socklar och ställ, Asien, bl.a. 18/1900-tal
1647
Final bid400 SEK
Orientaliska föremål 6st
1686
Orientaliska föremål 6st
Final bid100 SEK
Orientaliska föremål 7st
Orientaliska föremål 7st
Final bid300 SEK
Final bid400 SEK
Porslin 5 delar, Kina, bl.a. 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Parti porslin, Kina
Parti porslin, Kina
Final bid200 SEK
Orientaliska föremål 8 delar
1804
Orientaliska föremål 8 delar
Final bid1,300 SEK
Tekannor 9st, Kina, 1900-tal
1827
Tekannor 9st, Kina, 1900-tal
Orientaliskt porslin 6 delar, 19/2000-tal
2060
Final bid200 SEK
Trädgårdspall, Kina, 1900-talets senare del
2111
Final bid700 SEK
Porslin 11 delar, Asien, 19/2000-tal
2130
Final bid300 SEK
Orientaliska föremål 8st
2262
Orientaliska föremål 8st
Final bid100 SEK
Orientaliska föremål 10st, mestadels samtida
2307
Final bid200 SEK
Parti orientaliska föremål, m.m.
2434
Final bid400 SEK
Parti orientaliskt porslin
2586
Parti orientaliskt porslin
Final bid700 SEK