Plakett, Kina, troligen 1900-talets början
27
Final bid39,000 SEK
Djupt fat, Kina, Ming, Wanli
52
Djupt fat, Kina, Ming, Wanli
Final bid4,200 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
82
Final bid1,100 SEK
Tallrik, Kina, Ming
100
Tallrik, Kina, Ming
Final bid2,100 SEK
Vas, Kina, troligen transition
118
Final bid10,500 SEK
Skål, Kina, 1800-tal
124
Skål, Kina, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Tallrikar ett par, Kina, Qianlong, 1700-tal
175
Final bid1,300 SEK
Skulpturer ett par, Kina, 1900-tal
220
Final bid700 SEK
Vas, Kina, troligen 1800-tal
230
Vas, Kina, troligen 1800-tal
Final bid2,600 SEK
Tallrikar 4+1, Kina, 1700-tal
237
Tallrikar 4+1, Kina, 1700-tal
Final bid500 SEK
256
Final bid2,500 SEK
Vas, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Plakett, Kina, 1900-talets början
Final bid3,800 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
480
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 17/1800-tal
487
Final bid2,900 SEK
Vas, Kina, troligen 1900-tal
488
Vas, Kina, troligen 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Rökelsekar, Kina, troligen 1900-tal
489
Final bid900 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Final bid4,000 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
541
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
579
Vas, Kina, 1900-tal
Final bid2,600 SEK
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
601
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,100 SEK
Skål, Kina, troligen Ming
628
Skål, Kina, troligen Ming
Final bid1,100 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 1700-tal
654
Final bid1,300 SEK
Lockurna, Kina, 1900-tal
684
Lockurna, Kina, 1900-tal
Final bid600 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
729
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid900 SEK
Skålar 3st, Kina
742
Skålar 3st, Kina
Final bid500 SEK
Skålfat, Kina, 18/1900-tal
748
Skålfat, Kina, 18/1900-tal
Final bid4,200 SEK
Vas, Kina
752
Vas, Kina
Final bid300 SEK
Final bid300 SEK
Skulptur, Asien
Skulptur, Asien
Final bid1,200 SEK
Skål, troligen Japan, 1800-tal
827
Final bid100 SEK
Vas, Kina, mandarinporslin, 1700-tal
843
Final bid400 SEK
Lockurna, Kina, 1900-tal
Lockurna, Kina, 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Penselvaser 2st, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Skålfat, Kina, 1800-tal
857
Skålfat, Kina, 1800-tal
Final bid800 SEK
Vas, Kina, troligen samtida
Vas, Kina, troligen samtida
Final bid200 SEK
Skulpturer 2st, Kina, troligen samtida
Final bid300 SEK
Penselvas, Kina, 1900-tal
Penselvas, Kina, 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Final bid800 SEK
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Tallrikar 5st, Japan, 1800-tal
Final bid400 SEK
Mapp med målning, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Final bid200 SEK
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK
Vas, Japan, Satsuma, 1900-talets första del
Final bid100 SEK
Hokusai, efter
Hokusai, efter
Final bid700 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Final bid2,800 SEK
Vaser 3st, Kina, 1900-tal
Vaser 3st, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK