27
Plakett, Kina, troligen 1900-talets början
Final bid39,000 SEK
52
Djupt fat, Kina, Ming, Wanli
Final bid4,200 SEK
82
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid1,100 SEK
100
Tallrik, Kina, Ming
Final bid2,100 SEK
118
Vas, Kina, troligen transition
Final bid10,500 SEK
124
Skål, Kina, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
175
Tallrikar ett par, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
220
Skulpturer ett par, Kina, 1900-tal
Final bid700 SEK
230
Vas, Kina, troligen 1800-tal
Final bid2,600 SEK
237
Tallrikar 4+1, Kina, 1700-tal
Final bid500 SEK
256
Final bid2,500 SEK
Vas, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Plakett, Kina, 1900-talets början
Final bid3,800 SEK
480
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
487
Porslin 2 delar, Kina, 17/1800-tal
Final bid2,900 SEK
488
Vas, Kina, troligen 1900-tal
Final bid2,100 SEK
489
Rökelsekar, Kina, troligen 1900-tal
Final bid900 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Final bid4,000 SEK
541
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid3,400 SEK
579
Vas, Kina, 1900-tal
Final bid2,600 SEK
601
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,100 SEK
628
Skål, Kina, troligen Ming
Final bid1,100 SEK
654
Porslin 2 delar, Kina, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
684
Lockurna, Kina, 1900-tal
Final bid600 SEK
729
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid900 SEK
742
Skålar 3st, Kina
Final bid500 SEK
748
Skålfat, Kina, 18/1900-tal
Final bid4,200 SEK
752
Vas, Kina
Final bid300 SEK
Final bid300 SEK
Skulptur, Asien
Final bid1,200 SEK
827
Skål, troligen Japan, 1800-tal
Final bid100 SEK
843
Vas, Kina, mandarinporslin, 1700-tal
Final bid400 SEK
Lockurna, Kina, 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Penselvaser 2st, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
857
Skålfat, Kina, 1800-tal
Final bid800 SEK
Vas, Kina, troligen samtida
Final bid200 SEK
Skulpturer 2st, Kina, troligen samtida
Final bid300 SEK
Penselvas, Kina, 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Final bid800 SEK
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Tallrikar 5st, Japan, 1800-tal
Final bid400 SEK
Mapp med målning, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Final bid200 SEK
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK
Vas, Japan, Satsuma, 1900-talets första del
Final bid100 SEK
Hokusai, efter
Final bid700 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Final bid2,800 SEK
Vaser 3st, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK