Spegel, oskariansk, 1800-talets slut
183
Final bid1,100 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-tal
193
Final bid3,200 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1793
Skåp, allmoge, daterat 1793
Final bid4,800 SEK
Karmstolar ett par, snarlika, Louis XV, Frankrike, omkring 1700-talets mitt
Final bid4,400 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid5,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1783
303
Final bid3,000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1808
304
Final bid1,400 SEK
Fåtöljer ett par, "Eva", Bruno Mathsson för DUX
Final bid6,800 SEK
Final bid4,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1793
307
Final bid2,200 SEK
Väggskåp, allmoge, Lima, Dalarna, daterat 1847
Final bid7,000 SEK
Skåp, barock, 1700-tal
Skåp, barock, 1700-tal
Final bid4,600 SEK
Salongsbord, möjligen Otto Schulz, 1900-talets första hälft
Final bid2,500 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Final bid6,400 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid3,800 SEK
Skänkskåp, allmoge, Hälsingland, daterat 1830
Final bid5,800 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid5,000 SEK
Dragkista, omkring år 1800
Dragkista, omkring år 1800
Final bid1,300 SEK
Bokskåp, omkring 1800-talets mitt
Final bid2,500 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, 1700-talets slut
Final bid2,200 SEK
Skänk, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid2,400 SEK
Salskåp, rokoko, 1700-tal
Salskåp, rokoko, 1700-tal
Final bid5,800 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, barock, 1700-tal
Final bid800 SEK
Skåp, 1950/60-tal
Skåp, 1950/60-tal
Final bid1,600 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
323
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid3,800 SEK
Kolonnskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
324
Final bid4,800 SEK
Soffa, "Esbjerg", IKEA, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Salskåp, barock, 1700-tal
Salskåp, barock, 1700-tal
Final bid2,600 SEK
Mössbord, gustaviansk allmoge, Hälsingland, 1800-tal
Final bid3,600 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Dragkista, gustaviansk allmoge, daterad 1835
Final bid5,200 SEK
Fåtölj, "Safaristol", 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Final bid2,500 SEK
Pottskåp, sengustavianskt, omkring år 1800
Final bid1,600 SEK
Långbänk, allmoge, troligen Öland, daterad 1812
Final bid5,600 SEK
Väggskåp, allmoge, barock, 1700-tal
336
Final bid1,000 SEK
Pallar 5st, 1900-talets andra hälft
Final bid2,300 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1878
Final bid800 SEK
Sekretär, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Skåp, barock, daterat 1772
Skåp, barock, daterat 1772
Final bid2,100 SEK
Sybord, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Final bid300 SEK
Pelarbord, gustavianskt, 1800-talets första hälft
Final bid700 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Skåp, allmoge, daterat 1795
Skåp, allmoge, daterat 1795
Final bid500 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Final bid1,300 SEK
Skrivbord, "Fryklund", Carl Malmsten
Final bid2,600 SEK
Hörnskåp, 1800-tal
Hörnskåp, 1800-tal
Final bid2,000 SEK