Brevkortsalbum med ca.73st brevkort, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Sigill 4st, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Brevkortsalbum med ca.71st brevkort, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Fiskerulle, Abu, Ambassadeur 6500CS Rocket
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Fiskerullar 2st, Abu
Fiskerullar 2st, Abu
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Falujungfrur och bergsman 6 delar
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Supkoppar 6st, Pierre Forsell för Skultuna
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Svepaskar med lock 4st, 1900-talets slut
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Parti 3 delar, 1950/60-tal
Parti 3 delar, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Axelstöd för bärning, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Knivar med slida 2st
Knivar med slida 2st
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Traktörpannor 4st, Krögarhuset
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Kastruller och stekkärl 8 delar, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Kniv med slida, daterad 1944
Kniv med slida, daterad 1944
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Stor dubbelkniv
Stor dubbelkniv
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Skolplanscher 2st, Norstedt & Söner
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Räknesnurra, Original-Odhner, Göteberg
1144
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Bestickuppsättning, "Rose"
1158
Bestickuppsättning, "Rose"
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Vindflöjel, 1900-tal
1163
Vindflöjel, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Dalahästar och dalatuppar 14 delar, bl.a. Nils Olsson
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Dalagris/sparbössa, 1900-talets andra hälft
1179
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Tavla med masker, OS, Seoul, 1988
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Serveringsbrickor 4st, bl.a. Arvika
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Gesällbrev, daterat 1876
Gesällbrev, daterat 1876
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti pins och medaljer, bl.a. Vasaloppet
Final bid21,000 SEK
Est500 SEK
Vägghängare 3st, "Dekorativ", Skoglunds Metallgjuteri, Anderstorp
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Systemkamera, Nikon D7100
Systemkamera, Nikon D7100
Final bid3,600 SEK
Est1,500 SEK
Vinkylare med ställ, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Trumpet, AB Erik Pettersson, Stockholm
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Pennväsare, Guhl & Harbeck, Hamburg, Tyskland
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Zink 3 delar
1271
Zink 3 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Smide 2 delar
1274
Smide 2 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Parti 3 delar, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Bordstabletter 10st, firma Svenskt Tenn
1302
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Signalhorn 4st, 1900-tal
Signalhorn 4st, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ringklockor 7st, Fyrklövern
Ringklockor 7st, Fyrklövern
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Kamin, Husqvarna, Mikado
Kamin, Husqvarna, Mikado
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Gjutjärn 4 delar, mestadels Gense
1377
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ljusskylt, BMW, 1900-talets andra hälft
Final bid2,500 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Bakugnslucka, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Parti mynt, bl.a. 1600-tal
Parti mynt, bl.a. 1600-tal
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
Bokstöd ett par, 1900-talets senare del
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1434
Final bid300 SEK
Est500 SEK