Paraplyställ, omkring år 1900
243
Paraplyställ, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Stor dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
285
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Kamera, Asahi Pentax, 6x7
Kamera, Asahi Pentax, 6x7
Final bid6,400 SEK
Est4,000 SEK
Skrin med lock, Erhardt und Sohne, Tyskland, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Speldosa, Symphonion, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Grindar ett par, 18/1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
Moped, Monark, 1960-tal
Moped, Monark, 1960-tal
Final bid4,800 SEK
Est5,000 SEK
Brevkortsalbum med ca.168st brevkort, mestadels tidigt 1900-tal
603
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Fodral med 6st rakknivar, omkring år 1900
608
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Samling antika mynt, 1200 till 1900-tal
630
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
79st emaljerade siffror, 1900-talets början
653
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
Nakterhus med kompass, Iver C.Weilbach & Co, Danmark, tidigt 1900-tal
656
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Brandhjälm, 1900-talets början
658
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bordsur, 1900-talets andra hälft
677
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Nålhus 2st, samearbeten
678
Nålhus 2st, samearbeten
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kniv med slida, JA Hellberg, Eskilstuna
683
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Knivar med slida 4st, mestadels Martiini, Finland
688
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Fiol, Ernst Heinrich Roth, 1960
697
Final bid9,400 SEK
Est6,000 SEK
Skulptur, 1900-talets slut
709
Skulptur, 1900-talets slut
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Eldställ ett par, 1800-tal
717
Eldställ ett par, 1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est1,000 SEK
Brons 2 delar, bl.a. GAB, 1900-talets första hälft
751
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Pastagryta, Alessi, Italien
777
Pastagryta, Alessi, Italien
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Bil, Toyota Corolla Touring 1.6, 2005
781
Final bid21,000 SEK
Est20,000 SEK
Bil, Toyota Corolla Touring 1.6, 2004
782
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
Fönsterluckor ett par, 1700-tal
784
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
785
Final bid5,200 SEK
Est2,000 SEK
786
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
787
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
Bjällerkrans 2st, 18/1900-tal
828
Bjällerkrans 2st, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Luftpistol, Webley & Scott, Birmingham, "Junior"
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Femöringar 2st, Sverige, 1910/1927
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Brevknivar 5st, bl.a. GAB, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Champagneskålar 6st, Italien, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Brons 3 delar, Ystad Brons, 1900-talets första hälft
884
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Mikromosaik 4 delar, Italien
Mikromosaik 4 delar, Italien
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar 28st, "Thebe", Folke Arström för Gense
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skylt, "Kungliga hovleverantör", 1900-talets första del
898
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Samiska föremål 8 delar
Samiska föremål 8 delar
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Svepaskar med lock 4st, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Träskuren tupp, A.E.Eriksson, Röjeråsen, 2003
906
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Bläckställ, tidigt 1900-tal
Bläckställ, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, Melron, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Saxofon, Talisman Solist
Saxofon, Talisman Solist
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Sigill 11st, 1900-talets första del
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Coasters 10st, Wittsjö
Coasters 10st, Wittsjö
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Samearbeten 2st
Samearbeten 2st
Final bid900 SEK
Est500 SEK