Stemcup, Kina, troligen 1900-tal
154
Final bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
Golvvas, Kina, 1900-talets första hälft
172
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
206
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Vikskärm, Kina, 1800-tal
Vikskärm, Kina, 1800-tal
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
Fat, Kina, Kanton, 1800-tal
Fat, Kina, Kanton, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Tallrikar 4st, Kina, 1700-tal
Tallrikar 4st, Kina, 1700-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Plaketter ett par, Kina, 1900-tal
469
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Vaser 2st, Kina, 19/2000-tal
Vaser 2st, Kina, 19/2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Porslin 2 delar, Kina
588
Porslin 2 delar, Kina
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Fat 2st, Kina
615
Fat 2st, Kina
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Vas, Kina, 1900-talets första hälft
691
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Kopp med fat, Kina, 1800-tal
798
Kopp med fat, Kina, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
868
Vas, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Terrin med lock och underfat, Kina, 1900-talets slut
Final bid2,100 SEK
Est500 SEK
Fat, Kina, 1900-tal
Fat, Kina, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Orientaliska föremål 6st
Orientaliska föremål 6st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Porslin 3 delar, Japan
Porslin 3 delar, Japan
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Trädgårdspall, Kina, samtida
1684
Trädgårdspall, Kina, samtida
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliskt porslin m.m.
1686
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, Japan, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti orientaliska föremål, bl.a. 1800-tal
1988
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK