Karmstolar ett par, "Ambassadör", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Lådfack, 18/1900-tal
Lådfack, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Öronlappsfåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid10,000 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, "Condor", Fredrik Schriever-Abeln, 1960/70-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 6st, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors
Final bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
Bänk, Byarums Bruk, 2000-tal
Bänk, Byarums Bruk, 2000-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Fåtöljer ett par, "Galaxy", Alf Svensson för DUX
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK
Skåp, rokokostil, 1900-tal
Skåp, rokokostil, 1900-tal
Final bid2,900 SEK
Est2,000 SEK
Bord, barock, 1700-tal
Bord, barock, 1700-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Sidobord, art deco, 1920/30-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Hälsingland, daterat 1830
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
Kista, allmoge, Delsbo, daterad 1831
Final bid4,400 SEK
Est2,000 SEK
Vitrinskåp, 1920/30-tal
Vitrinskåp, 1920/30-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Klädskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, 17/1800-tal
Final bid2,900 SEK
Est1,500 SEK
Byrå, 1800-talets senare del
Byrå, 1800-talets senare del
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Mössbord, allmoge, 1800-tal
Mössbord, allmoge, 1800-tal
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1800-talets slut
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1837
Golvur, allmoge, daterat 1837
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets början
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Fåtöljer ett par, "Siesta", Ingmar Relling, Norge
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, Kina, 1900-tal
Skåp, Kina, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
Stolar från svenskt skepp 9st, 1900-talets första hälft
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Damskrivbord, gustaviansk stil, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Pottskåp, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est1,500 SEK
Stapelstolar 6st, "Orkesterstolen", Sven Markelius
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
Karmstolar ett par, Louis XVI, 17/1800-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Blombänk, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Vagga, allmoge, daterad 1827
Vagga, allmoge, daterad 1827
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Bord, gustavianskt, 1800-tal
Bord, gustavianskt, 1800-tal
Final bid4,000 SEK
Est1,000 SEK
Soffbord, Jason, Danmark, 1950/60-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Golvhylla, String, 1950/60-tal
Final bid4,400 SEK
Est2,500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Öronlappsfåtölj, England, 1900-talets andra hälft
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Matsalsmöblemang 11 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid2,500 SEK
Est2,500 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Sängar ett par, empirestil, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Nattduksbord ett par, empirestil, tidigt 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
Syvagn, 1950/60-tal
Syvagn, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Piedestal, 1900-talets första del
Final bid2,500 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Stolar ett par, provinsarbeten i rokoko, 17/1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Sekretär, senbarock, 1700-tal
Sekretär, senbarock, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK