Karta, "Vera Delineatio Castrorum Suecicorum prope Nowodwor…", Samuel Pufendorf, 16/1700-tal
174
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
3 band, "Paris Saint Cloud et les departemens...", 1820
722
Final bid300 SEK
Est800 SEK
3 band, "Bibliotheque du Théatre Francois...", 1768
770
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Böcker 2st
Böcker 2st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Böcker 2st, 16/1700-tal
Böcker 2st, 16/1700-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kartmapp, "Sverige jemte Norges och Danmarks järnvägar - 1856-1880"
1158
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Samling med botanikböcker, 18- samt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Serietidningar 11st, Pelle Svanslös, 1950-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bok, "Gods och gårdar - Västmanlands Län", tryckt 1940
1399
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Kartböcker 4 delar
1401
Kartböcker 4 delar
Final bid1,100 SEK
Est400 SEK
Böcker 15st
1467
Böcker 15st
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
10 band, "Nordens Flora", 1970-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti böcker
1657
Parti böcker
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Böcker 6st, rörande keramik och glas
1790
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti böcker
Parti böcker
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti tidskrifter, "Form", 1950/60-tal
1853
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Karta över Falu Stad, daterad 1935
1919
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Stort parti böcker, mestadels 1800-tal
2063
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Samling serieböcker, Hälge, 2000-tal
2098
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti barnböcker, Disney samt "Bland tomtar och troll", mestadels 1950-tal
2178
Final bid700 SEK
Est500 SEK