Taklampa, 1950/60-tal
Taklampa, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 2000-tal
1557
Ljuskrona, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, V.Fong, Gränna
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Strålkastare, Eisemann, KB 130, 1900-talets första hälft
1638
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Bordsfotogenlampor 2st, 1900-talets första del
1655
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets senare del
1678
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Golvlampor ett par, Globen Belysning
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Lampskärmar 5st, Jobs, Leksand
1709
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Takampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
1865
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Golvlampor 2st, 1950-tal
1870
Golvlampor 2st, 1950-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1940-tal
1897
Golvlampa, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Bordslampor 2st
1902
Bordslampor 2st
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fotogenlampsrör ca. 32st
1959
Fotogenlampsrör ca. 32st
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Belid, 1900-talets senare del
1972
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Elljusstakar 3st, Konstsmide
2010
Elljusstakar 3st, Konstsmide
Final bid500 SEK
Est400 SEK
2079
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Brännarrör 9st
2094
Brännarrör 9st
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti prismor
2095
Parti prismor
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Parti fotogenbrännarrör
2157
Parti fotogenbrännarrör
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti lampdelar, 18/1900-tal
2168
Parti lampdelar, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Lampkupor 10st, mestadels 1900-talets början
2170
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Belysning 7 delar, 1900-talets första hälft
2173
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Skärmar till skomakarlampor 17st
2185
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Parti lampkupor och fästen, 1900-talets första hälft
2198
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Parti hissar och fästen till skomakarlampor
2228
Final bid2,000 SEK
Est400 SEK
Golvlampor 3st, 1900-talets första hälft
2230
Final bid500 SEK
Est400 SEK
2305
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti fotogenlampsdelar
2320
Parti fotogenlampsdelar
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets andra hälft
2327
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
2357
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti lampdelar
2364
Parti lampdelar
Final bid1,700 SEK
Est400 SEK
Takfotogenlampa, omkring år 1900
2385
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Stort parti lampkupor, 1900-talets första hälft
2392
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti lampdelar
2406
Parti lampdelar
Final bid200 SEK
Est400 SEK