Lowest lot number
- AntiquesClear filters
53
Glassköljare, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
137
Jardiniere, jugend, WMF, Tyskland, tidigt 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est1,000 SEK
147
Väggappliquer ett par, empirestil, 1800-tal
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
160
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
172
Snushund, bär datering 1782
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
190
Snusdosa, Johann Heinrich Giese, Iserlohn, daterad 1759
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
197
Bläckställ, senempire, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
203
Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
222
Kalenderdosa, C:Norman, 1787
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
237
Bordslystrar ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Spegellampetter ett par, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
549
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Mortel, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
553
Ljusstake, barock, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Ljusplåtar 3st, barockstil, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
616
Pulpetskrin, 17/1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
629
Kandelabrar ett par, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
651
Mortel, 16/1700-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
710
Altarljusstakar ett par, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
711
Ljusstakar ett par, England, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
732
Serveringsbricka, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
734
Bägare, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Daguerreotype 2st, omkring 1800-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ljusstake, Skultuna, no.67
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Skrin, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tändsticksställ, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dekorationsbalustrad, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Ljuster 4st, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Fajans 3 delar, troligen Holland, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Plättlagg, Krokfors Bruk, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
1406
Lås, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK