Glassköljare, 1800-tal
53
Glassköljare, 1800-tal
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Jardiniere, jugend, WMF, Tyskland, tidigt 1900-tal
137
Final bid2,800 SEK
Est1,000 SEK
Väggappliquer ett par, empirestil, 1800-tal
147
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
160
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Snushund, bär datering 1782
172
Snushund, bär datering 1782
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Snusdosa, Johann Heinrich Giese, Iserlohn, daterad 1759
190
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bläckställ, senempire, 1800-tal
197
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft
203
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Kalenderdosa, C:Norman, 1787
222
Kalenderdosa, C:Norman, 1787
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Bordslystrar ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
237
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Spegellampetter ett par, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
549
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Mortel, 1800-tal
Mortel, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
553
Ljusstake, barock, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Ljusplåtar 3st, barockstil, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Pulpetskrin, 17/1800-tal
616
Pulpetskrin, 17/1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets första hälft
629
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Mortel, 16/1700-tal
651
Mortel, 16/1700-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Altarljusstakar ett par, 1800-tal
710
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar ett par, England, 1800-tal
711
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
732
Serveringsbricka, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bägare, 17/1800-tal
734
Bägare, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Daguerreotype 2st, omkring 1800-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ljusstake, Skultuna, no.67
Ljusstake, Skultuna, no.67
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Skrin, 1900-talets början
Skrin, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tändsticksställ, 1800-tal
Tändsticksställ, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Dekorationsbalustrad, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Ljuster 4st, 1800-tal
Ljuster 4st, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Fajans 3 delar, troligen Holland, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
Serveringsbricka, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Plättlagg, Krokfors Bruk, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Lås, 1700-tal
1406
Lås, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK