Ljusstakar ett par, gustavianska, Sverige, 1800-talets början
130
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
Spegel med lampetter, Fabriksaktiebolaget Kronsilver, 1934
162
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Ljusstakar ett par, empire, 1821
166
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Målkärl i tenn, Stockholm, krönt 1755
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska, 1800-talets början
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Vattentunna, omkring år 1900
282
Vattentunna, omkring år 1900
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Kandelaber, Gusums Bruk, no.7, 18/1900-tal
534
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Brevkniv, C.G.Hallberg, Stockholm, 1920/30-tal
551
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vällingklocka, 18/1900-tal
785
Vällingklocka, 18/1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Manschettknappsburk, Widerholm & Dahlberg, Eskilstuna
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kakformar 16st, bl.a. 1800-tal
888
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Badkar 2st, 1900-tal
Badkar 2st, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Tenn 2 delar, 1800-tal
1167
Tenn 2 delar, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Mässing 3 delar
Mässing 3 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Formar 3st, 18/1900-tal
Formar 3st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Koppar 3 delar, 1800-tal
1273
Koppar 3 delar, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Kallskål, 1900-tal
Kallskål, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Balja, 1800-tal
Balja, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Nysilverföremål 11 delar
Nysilverföremål 11 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 6st
Ljusstakar 6st
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Urna, mellanöstern, 1900-tal
Urna, mellanöstern, 1900-tal
Est400 SEK
Parti mässingsföremål, m.m. mestadels Skultuna
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Tenn 4 delar
Tenn 4 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Fiskgryta, GE Andersson, Anunsjö, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Parti ljusstakar i tenn, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Balja i koppar, tidigt 1900-tal
1776
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Mortlar med stöt 10st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Tenn 10 delar, mestadels Tyskland, bl.a. 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 10 delar, bl.a. 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kittel, 18/1900-tal
1955
Kittel, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Parti kopparföremål
2013
Parti kopparföremål
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti mässingsföremål
2014
Parti mässingsföremål
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti metallföremål
Parti metallföremål
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti kopparföremål
2070
Parti kopparföremål
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti koppar- och mässingsföremål, m.m.
2121
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti bleckplåtsföremål
2144
Parti bleckplåtsföremål
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Grytor 4st, 18/1900-tal
2156
Grytor 4st, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
2258
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK