Thangka, Tibet, 1900-tal
100
Thangka, Tibet, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est2,000 SEK
Skål, Kina, Ming, Wanli
114
Skål, Kina, Ming, Wanli
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
Antik buddhaskulptur, troligen Thailand
136
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
Gallerskål, Kina, Jiaqing, 1800-tal
185
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
206
Vas, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Terrin med lock, Kina, Qianlong, 1700-tal
220
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Vaser ett par, Kina, 1900-talets första hälft
231
Final bid2,500 SEK
Est500 SEK
Skål, Kina, modern tillverkning
Final bid36,000 SEK
Est1,500 SEK
Sejdel, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Urna, Kina, 1700-tal
498
Urna, Kina, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est1,000 SEK
Vas, Korea, 1900-tal
526
Vas, Korea, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skulptur, Asien, troligen 1800-tal
554
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
599
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est800 SEK
Tallrikar 3st, Kina, 1700-tal
635
Tallrikar 3st, Kina, 1700-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Kina, 1800-tal
714
Bordslampa, Kina, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Lykta, Kina, modern tillverkning
754
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Vas, Kina, modern tillverkning
755
Final bid5,400 SEK
Est800 SEK
Vattendroppare, Kina, modern tillverkning
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Skålar 2st samt hänge, Kina
809
Skålar 2st samt hänge, Kina
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, Kina
905
Bordslampor ett par, Kina
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Porslin 3 delar, Kina, 17/1800-tal
910
Final bid1,300 SEK
Est400 SEK
Penselvas, Kina, 1900-tal
Penselvas, Kina, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål
1417
Parti orientaliska föremål
Final bid4,200 SEK
Est800 SEK
Orientaliska föremål, bl.a. 1700-tal
1808
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Golvurnor ett par, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Orientaliskt porslin 9 delar, 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål
1835
Parti orientaliska föremål
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Väggtavla, Asien, 19/2000-tal
1968
Väggtavla, Asien, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti orientaliska föremål, bl.a. tidigt 1900-tal
1992
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Skrin 4st, Asien, 1900-tal
2088
Skrin 4st, Asien, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK