Lowest lot number
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Cigarrställ, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Rökbord, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1707
Affisch, "100 designs by Josef Frank"
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Harmophon, Koestler
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Takplafond, 1930/40-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tidksriftsställ, 1950-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Kista, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Parti armbandsur
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti textilier, mestadels juldukar "Gamlestadens"
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Parti militaria, m.m.
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Gungstol, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Vitrinskåp, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Pälskappa
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Vattenskidor 2+1 samt paddel, Olympic
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Grytställ i järn, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Julgransfot, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
1730
Industribelysning 2 delar
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti slipade akvamariner
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fiskejuster 6st, bl.a. 1800-tal
Final bid900 SEK
Est400 SEK
1740
Taklampor 2st, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bänk, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1742
Hjälptelefon, LM Ericsson, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Herrarmbandsur 19st
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Parti tågdetaljer, bl.a. Märklin
Final bid400 SEK
Est800 SEK
1746
Väggskulptur, 1900-talets senare del
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1747
Rullkarta, "Dalarna", författad 1840
Final bid400 SEK
Est400 SEK
1748
Målarstaffli, Mabef, Italien
Final bid500 SEK
Est800 SEK
1749
Krukor ett par
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Säng, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Skulptur, Gunnar Nylund för Rörstrand
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Parti konstglas
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Keramik och porslin 8 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid7,200 SEK
Est6,000 SEK
Parti smycken i 18k
Final bid2,700 SEK
Est2,500 SEK
Kameror 5st samt objektiv
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Takkrona, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti korkskruvar och kapsylöppnare
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1798
Matservis, Heinrich, Bavaria
Final bid100 SEK
Est400 SEK
1799
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti serietidningar, Cowboy, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti äldre dockmöbler, m.m.
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1804
Taklampa, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est400 SEK