Knivar med slida 4st, bl.a. Lappländaren, Karesuandekniven
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Emaljerad skylt, "Engelbrektsgatan"
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Spottkopp från tåg, Gävle Dala Järnväg, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Fällknivar 24st, "Classic Pocket Knives", Atlas Edition
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Kamin, Näfveqvarn, no.15A
Kamin, Näfveqvarn, no.15A
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Jordglob, Columbus Jordglob, Edwin Hammar, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Knivar med slida 3st
Knivar med slida 3st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Toastrack, England, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Systemkamera, Canon, EOS600D
Systemkamera, Canon, EOS600D
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Sedel, 500kr, Sverige
Sedel, 500kr, Sverige
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Radio, Tivoli Audio, Model One
1274
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Bestickservisdelar, "Facette", Gense
1292
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Provdocka, 1900-talets andra hälft
1293
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Järnsmide 3 delar
Järnsmide 3 delar
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Stekhuvar 3st, England, 1800-tal
1323
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Båtpropeller, 1900-tal
Båtpropeller, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
CD-spelare med högtalare, Bang & Olufsen, Beosound 3200
Final bid4,600 SEK
Est800 SEK
Krokar 11st, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stövelknektar 7st, bl.a. Gefle Metallgjuteri
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Spegellampetter ett par, art deco, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Barometer, England, 1800-tal
Barometer, England, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti knivar
Parti knivar
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Parti 5 delar, mestadels England
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bestickuppsättning, Rose
Bestickuppsättning, Rose
Final bid500 SEK
Est800 SEK
1368
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 13st, bl.a. Lillian Rådman, Nils Olsson
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Dekorationshus 6st, Thomas Kincade, "Victorian Homestead"
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Träskurna hästar 13st
Träskurna hästar 13st
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Träskurna hästar 9st
Träskurna hästar 9st
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Julkrubba, bl.a. Elastolin
1394
Julkrubba, bl.a. Elastolin
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Dalahästar och dalatupp 9 delar, bl.a. Nils Olsson
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Bestickuppsättning, "Kungsholm", nysilver, C.G.Hallberg
1406
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar 30st, "Thebe", Folke Arström för Gense
1408
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, "Rejka", Gense
1423
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, "Parad", Gabis
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägghängare, 19/2000-tal
Vägghängare, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Vinkyl, Electrolux
1447
Vinkyl, Electrolux
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Skulptur, 1900-tal
1450
Skulptur, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Svenska sedlar 13st
Svenska sedlar 13st
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti dalahästar och dalatuppar, bl.a. Lillian Rådman, Sunnansjö
1457
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Parti bestick, "Ranka", "Sessan" samt Rose
1467
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Äldre handpump
Äldre handpump
Est500 SEK
Knappdragspel, Baltoni, Italien
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Ägg 4st, Ryssland, 1970/80-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tavla med varningsord, 1900-talets senare del
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Skulpturer 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Plast 12 delar, 1960/70-tal
Plast 12 delar, 1960/70-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK