Kamera, Leica III, Ernst Leitz, Wetzlar, Tyskland
17
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Kniv med slida, monogramsignerad HL
168
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Kniv med slida, Andrew Surgeon
184
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Kniv med slida, AE Svonni
196
Kniv med slida, AE Svonni
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Shaker, Folke Arström för GAB, Stockholm
225
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stor dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Bricka, Margot Steel, Skottland
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Skylt, Optimus, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Gryta, Le Creuset, Frankrike
Gryta, Le Creuset, Frankrike
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Bordskanon, Annons-Krantz
559
Bordskanon, Annons-Krantz
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Gryta, Le Creuset, Frankrike
579
Gryta, Le Creuset, Frankrike
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Kryddskåp, 1900-talets första hälft
654
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Skulpturer ett par, 1900-talets första del
661
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skrin med lock, Erhardt und Sohne, Tyskland, 1900-tal
667
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Sigill, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Kryddhylla, Reda, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Ringklocka, 1900-talets första hälft
695
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Schackpjäser 32st, 1900-tal
704
Schackpjäser 32st, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Kniv med slida, daterad 1994
790
Kniv med slida, daterad 1994
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Väggskulptur, 1900-tal
Väggskulptur, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Uppsatsskål, 1800-talets slut
Uppsatsskål, 1800-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Juldekoration, "Christmas Mobile", Georg Jensen, 2019
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Julgransdekorationer 24st, Georg Jensen, Danmark, 2000-tal
870
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Brevkortsalbum med ca.204st bilder, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Kompass, Fr.J.Berg, Stockholm, 1900-talets första del
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Träskurna och bemålade hästar 3st
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Dalahästar 3st
Dalahästar 3st
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Parti figurer, m.m. Candy Design, Norge
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Räknesnurra, Ryssland, 1900-talets första del
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Väggkonsol, Eskilstuna, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 20st, Birgitta Hedlund
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Kniv med slida, Iisakki Järvenpää, Finland
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Pannkakslagg, 1800-tal
957
Pannkakslagg, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Golvskulpturer ett par, bl.a. FF Pigato, Italien
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Brons 5 delar, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Skylt, "Jernkaminer Mitraljoser", 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Barograf, Jules Richard, Paris, Frankrike
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Pennor 2st
Pennor 2st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Träskurna hästar 4st, bl.a. Marcis Widzem, 2005
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Grindar ett par, 18/1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Kamin, Ankarsrum no.72, Viking
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Släpvagn, Reko Trailer 1300-360 TP, 2002
Final bid12,000 SEK
Est6,000 SEK
Cocktailglas 6st, GAB, Stockholm, omkring 1900-talets mitt
1146
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Kaffeservis 3 delar, art deco, C.G.Hallberg, 1900-talets första hälft
1147
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Brännare 2st, Primus
Brännare 2st, Primus
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Vinkylare, Auchan, 1900-talets andra hälft
1156
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Latrinhink med lock, Kockums
1170
Latrinhink med lock, Kockums
Final bid900 SEK
Est400 SEK