Kandelabrar ett par, 1900-talets andra hälft
1439
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Tilgmans, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, "Bubblan", Carl Fagerlund för Orrefors
1459
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 2st
Bordslampor 2st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Industrilampa, Essde-Lampan
1539
Industrilampa, Essde-Lampan
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, Tiffanystil, 1900-talets slut
1549
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1605
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
1606
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Figurin med lykta, Heissner, Tyskland
1615
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Takampel, empirestil, 1900-tal
1624
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
1641
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
1655
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Taklampor ett par, Longlife, modell L598
1673
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Takplafond, 1930/40-tal
Takplafond, 1930/40-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Industribelysning 2 delar
1730
Industribelysning 2 delar
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Taklampor 2st, omkring 1900-talets mitt
1740
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Takkrona, 1900-tal
Takkrona, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, omkring år 1900
1804
Taklampa, omkring år 1900
Final bid1,800 SEK
Est400 SEK
Golvlampa, jugend, 1900-talets början
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Final bid1,500 SEK
Est500 SEK
Jordglober med belysning 2st, Räth, 1950/60-tal
1849
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
1873
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Jordglob, Räth, omkring 1900-talets mitt
1874
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Vägglampor ett par, Aneta, 1900-talets andra hälft
1880
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Takplafond, 1900-talets första hälft
1906
Final bid700 SEK
Est400 SEK
1959
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
1960
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti elljusstakar och julbelysning, bl.a. Philips
2077
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti lampor och delar
2101
Parti lampor och delar
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Ljuskronor 2st, omkring 1900-talets mitt
2134
Final bid400 SEK
Est400 SEK
2152
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Belysning 7 delar
2156
Belysning 7 delar
Final bid1,300 SEK
Est400 SEK
Belysning 10 delar
2163
Belysning 10 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Lampor 2st samt lampkupor, omkring 1900-talets mitt
2164
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Parti prismor
2170
Parti prismor
Final bid700 SEK
Est400 SEK
2252
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, 1900-talets början
2263
Ljuskrona, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est400 SEK