Golvlampa, Hans Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft
889
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Vägglampetter ett par, 1900-talets första hälft
Final bid2,300 SEK
Est800 SEK
Väggappliquer 2+1, empirestil, 1900-talets första hälft
929
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Erik Höglund, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Bordsfotogenlampa, Arvid Böhlmarsk Lampfabrik, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, omkring 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lampa, "Candle", V.Magistretti för Fontana Arte
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Takkrona, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Taklampa, 1900-talets början
Taklampa, 1900-talets början
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lykta, 1800-tal
1132
Lykta, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampa, 1900-talets början
1134
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 19/2000-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, A.M.Jont, daterade 1995
1171
Est400 SEK
Bordslampa, 1800-tal
Bordslampa, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Vägglampa, Jobs, Leksand
Vägglampa, Jobs, Leksand
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Elljusstake, Luma, 1900-talets andra hälf
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Ljusstakar 3st, "Julottestaken", Anna Carin Åsbrink, Järvsö
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Golvlampor ett par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Lyktor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vägglampetter ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
1291
Final bid300 SEK
Est500 SEK
1300
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Julbelysning 4 delar, Harry Boström
1309
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Fasadlampa, Fåglavik, omkring 1900-talets mitt
Est500 SEK
Fönsterlampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, "Pelikan", Aneta
Bordslampa, "Pelikan", Aneta
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1940-tal
Golvlampa, 1940-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Lyktan, Bankeryd
Bordslampa, Lyktan, Bankeryd
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Golvlampsfot, Louis Poulsen, Danmark, typ 28705
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklykta, allmoge, 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, barockstil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Golvfotogenlampa, omkring år 1900
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
1420
Final bid1,600 SEK
Est400 SEK
Skomakarlampor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Lyktan, Bankeryd, 1900-talets slut
1437
Final bid600 SEK
Est400 SEK