Dryckeskanna, 17/1800-tal
Dryckeskanna, 17/1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Ikon, Ryssland, 1800-tal
65
Ikon, Ryssland, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil, 1900-talets början
156
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Mortel, troligen Spanien, 15/1600-tal
178
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Vindflöjel, bär datering 1777, troligen 1900-tal
180
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Liten kaffekanna, 1800-tal
197
Liten kaffekanna, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Mortel med stöt, 1600-tal
230
Mortel med stöt, 1600-tal
Final bid3,200 SEK
Est1,000 SEK
Flaska, 17/1800-tal
Flaska, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Dekorornament, rokoko, 1700-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Kollektbössa, 18/1900-tal
539
Kollektbössa, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Tobaksburk med lock, Hällefors Bruk, daterad 1832
574
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Åderlåtare, 1800-tal
582
Åderlåtare, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Åderlåtare, 1800-tal
592
Åderlåtare, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Lockask, troligen Frankrike, 1900-talets första hälft
617
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Krucifix, 17/1800-tal
636
Krucifix, 17/1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Flaskschatull, Karl Johan, 1800-tal
701
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, Karl Johan, 1800-tal
783
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Sockerkaksform, 1800-tal
Sockerkaksform, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kaffekannor 2st, 1800-tal
Kaffekannor 2st, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder, barockstil, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Speglar med hylla, ett par, Louis XVI stil, 18/1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est1,000 SEK
Dokument med sigill, daterad 1791
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Lås med nyckel, 1700-tal
Lås med nyckel, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Cigarrställ, 1800-talets slut
Cigarrställ, 1800-talets slut
Final bid500 SEK
Est400 SEK