Figurgrupp, Volkstedt, Tyskland, 1900-talets början
6
Final bid6,200 SEK
Est2,500 SEK
Prakturna, Dresden, Tyskland, 1900-tal
Final bid8,000 SEK
Est10,000 SEK
Kaffeservis, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Vas, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark
Final bid14,000 SEK
Est4,000 SEK
Prakturna, Tyskland, tidigt 1900-tal
24
Final bid7,400 SEK
Est10,000 SEK
29
Final bid6,200 SEK
Est2,000 SEK
Jardiniere, troligen Tyskland, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Figurin, Lisa Larsson för Gustavsberg
42
Final bid6,600 SEK
Est8,000 SEK
Figurgrupp, Frankenthal, Tyskland, 1800-tal
47
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Figurgrupp, Volkstedt, Tyskland, tidigt 1900-tal
57
Final bid9,200 SEK
Est1,500 SEK
64
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
76
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Tête-à-tête, Frankenthal, Tyskland, 18/1900-tal
77
Final bid2,400 SEK
Est1,000 SEK
Figurin, Meissen, Tyskland, 1800-tal
78
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Uppsatsskål, Tyskland, 1900-talets början
79
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
Urna, Meissen, Tyskland, 1800-tal
80
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Servisdelar 14st, "Lökmönstret", Meissen, Tyskland
82
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
Tête-à-tête, Meissen, Tyskland, 18/1900-tal
83
Final bid4,600 SEK
Est2,000 SEK
Moccaservisdelar, "Valencia", Ulla Procopé för Arabia
87
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Figurin, "Bulldog Maxi", Lisa Larsson för Gustavsberg
93
Final bid5,600 SEK
Est4,000 SEK
Saltkar, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark
107
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Urnor ett par, Rörstrand, 1800-talets slut
109
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Bricka med krämkoppar 6st, 1800-tal
111
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
112
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
113
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Figurin, "Spökmusen", Lisa Larsson för Gustavsberg
114
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Servisdelar, "Blå blomster", Royal Copenhagen
118
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Väggplakett, Lisa Larsson för Gustavsberg
139
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Vas, Gunnar Nylund för Rörstrand
155
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
159
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Figurin, "Malin", Lisa Larsson för Gustavsberg
161
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Vas, KPM, Berlin, 1800-tal
162
Vas, KPM, Berlin, 1800-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Figuriner/ljusstakar 6 delar, Lisa Larsson för bl.a. Gustavsberg & Jie
163
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
Vas, Carl Harry Stålhane för Rörstrand
164
Final bid2,800 SEK
Est1,500 SEK
165
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Servisdelar, "Noel", Royal Grafton samt Royal Tuscan, England
173
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Askkoppar ett par, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark
174
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Skålar med lock 2st, "Pynta", Stig Lindberg för Gustavsberg
179
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
Chokladkopp, KPM Berlin, 1800-tal
182
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Servisdelar 6st, "Picknick", Marianne Westman för Rörstrand
183
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
Äggservis 5 delar, Lisa Larsson
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Kaffekoppar med fat 11st, "Lotus Gul", Bibbi Breger för Gustavsberg
216
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Porslin 2 delar, Meissen, Tyskland, 18/1900-tal
217
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Saltkar ett par, Dresden, Tyskland
218
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Vas, Swen Wejsfelt för Gustavsberg studio, 1980
220
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Smyckesskrin, Sevres-liknande stämpel, 1900-tal
231
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Matservisdelar, "Allmoge", Nittsjö
232
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Skål, "Solros", Lillemor Mannerheim för UE-Gefle
233
Final bid500 SEK
Est800 SEK