Stekfat ett par, Kina, Qianlong, 1700-tal
12
Final bid6,200 SEK
Est5,000 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
50
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Vaser ett par, Japan, Meiji
81
Vaser ett par, Japan, Meiji
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
129
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est1,500 SEK
Penselvas, Kina, 1900-tal
219
Penselvas, Kina, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Tallrikar ett par, Kina, 1900-talets första hälft
271
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
Skulptur, Indien, troligen 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Fat 2st, Japan, 1800-tal
521
Fat 2st, Japan, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Tallrikar 5st, Kina, Qianlong, 1700-tal
523
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Skulptur, Kina, troligen 1900-talets första hälft
553
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Ytterfoder, Kina, samtida
558
Ytterfoder, Kina, samtida
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Porslin 3 delar, Kina, 1900-talets första hälft
640
Final bid3,400 SEK
Est800 SEK
Kanna, Kina, 1700-tal
679
Kanna, Kina, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skulpturer ett par, Kina, 1900-tal
690
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Koppar med lock och fat ett par, Kina, 1700-tal
700
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
730
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder ett par, Kina, 1900-tal
732
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
759
Vas, Kina, 1900-tal
Final bid12,500 SEK
Est500 SEK
Skrin, troligen Japan, 1800-tal
774
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Tekannor 3st, Kina, 1900-tal
799
Tekannor 3st, Kina, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Assietter 6st, Kina, Qianlong, 1700-tal
806
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Porslin 2 delar, Asien
Porslin 2 delar, Asien
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Porslin 2 delar, Kina, samtida
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Asiatiskt porslin 8 delar
Asiatiskt porslin 8 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Figuriner 2st, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Ceremoniel klocka, Tibet, 1900-tal
1304
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Skulptur, Asien
Skulptur, Asien
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål, bl.a. 1700-tal
1410
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Okänd konstnär, Kina
Okänd konstnär, Kina
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål, bl.a. 18/1900-tal
2258
Final bid800 SEK
Est500 SEK