Trädgårdsurna, 1900-tal
42
Trädgårdsurna, 1900-tal
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Kniv med slida, Olle Larsson, Munkfors, daterad 1979
161
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Kniv med slida, Olle Larsson, Munkfors
190
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
192
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Kniv med slida, monogramsignerad PH
237
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
Kniv med slida, Johan Lars-Göran Siiko
Final bid2,500 SEK
Est1,000 SEK
Trädgårdsurnor ett par, Skoglund & Olson, no.6
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Kamera, Rolleicord, Francke & Heidecke
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
Serveringssked med porfyrskaft, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Reklamskylt, Michelin
Reklamskylt, Michelin
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Regentlängd i 23 delar, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
Bestickuppsättning 148 delar, "Thebe", Folke Arström för Gense
278
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Stor dalahäst, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Skrivbordsset 5 delar, K. Csadek, Österrike, tidigt 1900-tal
Final bid2,300 SEK
Est2,000 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Emaljerad skylt, "Agfa"
Emaljerad skylt, "Agfa"
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Åkgräsklippare, Husqvarna, Rider, R112C, 2016
Final bid15,500 SEK
Est15,000 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Skrivset 3 delar, 1900-tal
537
Skrivset 3 delar, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Väggtelefon, "Stadstelefon", Kristian Kirks, 19/2000-tal
548
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Motorcykel, Monark, Jägaren, JB J 77, 1952
572
Final bid11,000 SEK
Est4,000 SEK
Väggskulptur, tidigt 1900-tal
Väggskulptur, tidigt 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est500 SEK
Sigill, troligen firma Svenskt Tenn, 1900-talets första hälft
619
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Modell av droska, 1900-tal
628
Modell av droska, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Kniv med slida
636
Kniv med slida
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
638
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Permissionskniv, FM Mattsson, Mora
665
Final bid3,400 SEK
Est800 SEK
Parti 4 delar, Georg Jensen, Danmark
675
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Kniv med slida
690
Kniv med slida
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Kniv med slida, daterad 98
691
Kniv med slida, daterad 98
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Knivar med slida 2st
696
Knivar med slida 2st
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Sigill, 1900-talets första hälft
699
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Nålhus 2st, samearbeten
Nålhus 2st, samearbeten
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Bordstabletter 6st, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
727
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bordständare, omkring 1900-talets mitt
730
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Provdocka, 1900-talets första del
732
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Skrin, 1900-talets första första hälft
738
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Skrivmaskin, Imperial B, 1900-talets första hälft
743
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Kniv med slida, Carl Andersson Knivfabrik, Mora
749
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Vaser 2st, GAB Brons, 1900-talets första hälft
762
Final bid2,300 SEK
Est800 SEK
Fickknivar 3st
765
Fickknivar 3st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Saxophone, The Indiana by Martin, Elkhart, USA
786
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
Dalahästar 3st, bl.a. GA Olsson
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Knivar 3st, Iisakki Järvenpää, Finland
791
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Skrivbordsset i två delar, Skottland
800
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Medaljer 3st
817
Medaljer 3st
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Dörrkläpp, 1900-tal
819
Dörrkläpp, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK