Plåtmynt, 4 daler, Fredrik I, 1734
3
Final bid10,500 SEK
Est10,000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
48
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Brevpress i porfyr, 1900-tal
53
Brevpress i porfyr, 1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstake, troligen Nürnberg, Tyskland, 15/1600-tal
105
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
Jardiniere, barockstil, 1800-tal
144
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar 2st, barock, 1700-tal
198
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, barock, 1700-tal
204
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Mortel i brons, 15/1600-tal
234
Mortel i brons, 15/1600-tal
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Jardiniere, Napoleon III, Frankrike, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Ytterfoder, barockstil, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Jardiniere, empirestil, troligen 1900-tal
533
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Kakelplattor 7st, fajans, 17/1800-tal
534
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Kaffekanna, 1800-tal
698
Kaffekanna, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Krucifix, 1800-tal
710
Krucifix, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Hänglås, 17/1800-tal
731
Hänglås, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljuständare/ljussläckare, 1800-tal
759
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Dörrkläpp, 17/1800-tal
Dörrkläpp, 17/1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
Sockerkaksform, 1800-tal
Sockerkaksform, 1800-tal
Final bid2,200 SEK
Est500 SEK
Hänglås 4st, 17/1800-tal
Hänglås 4st, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Strykjärn 3st, 17/1800-tal
Strykjärn 3st, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Timglas 2st, troligen 1900-tal
Final bid4,000 SEK
Est800 SEK
Grytkrok, 17/1800-tal
Grytkrok, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Rånjärn, 1800-tal
Rånjärn, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti nycklar, 1700-tal
Parti nycklar, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Miniatyrsekretär, 1800-talets första hälft
1397
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti ljuspipor, m.m. mestadels 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK