Fiskbassäng, Kina, 1900-tal
157
Fiskbassäng, Kina, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skåp, Kina, 18/1900-tal
Skåp, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Vas, Asien, 1900-tal
200
Vas, Asien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Urna, Kina, Mingstil, troligen 1900-tal
202
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Bojan med lock, Kina, 1800-tal
221
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bojan med lock, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Porslin 2 delar, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Vaser 2st, Kina, 1900-tal
538
Vaser 2st, Kina, 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est800 SEK
Gallerskål med underfat, Kina, 1800-tal
589
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Figurin, Kina, 1900-tal
654
Figurin, Kina, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bojaner 4st, Kina, 17/1800-tal
664
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Tallrikar ett par, Kina, Qingdynastin
671
Final bid10,500 SEK
Est1,500 SEK
Vas, Kina, 18/1900-tal
679
Vas, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Orientaliska föremål 2st
702
Orientaliska föremål 2st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Matkantin, Asien, 1900-tal
703
Matkantin, Asien, 1900-tal
Final bid14,500 SEK
Est500 SEK
Handvärmare, Kina, Qingdynastin
704
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Skålar 6st, Asien, 1900-tal
706
Skålar 6st, Asien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Skulptur, Kina, Qingdynastin
737
Skulptur, Kina, Qingdynastin
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Skrin med inredning, Japan, tidigt 1900-tal
747
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Stekfat, Kina, Jiaqing, 1800-tal
748
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Golvurnor ett par, Kina, 1900-talets andra hälft
753
Final bid3,600 SEK
Est1,500 SEK
Skål, Asien
835
Skål, Asien
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Porslin 4 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Saltkar, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Dekorationsblomma, Kina, 1900-tal
901
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Keramik 2 delar, Asien, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 2st, Kina, 1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Porslin 7 delar, Kina
Porslin 7 delar, Kina
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Nackkudde, Kina, modern tillverkning
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Paneler 2st, Kina, 18/1900-tal
1281
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Fat 8st, Asien, troligen 1800-tal
1297
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Skulptur, troligen Thailand
Skulptur, troligen Thailand
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Stengods 4 delar, Asien
Stengods 4 delar, Asien
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti orientaliska föremål
1311
Parti orientaliska föremål
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Porslin 20 delar, Kina
Porslin 20 delar, Kina
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Dekorationsblommor 8st, Kina
1591
Dekorationsblommor 8st, Kina
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti träsocklar och ställ, Kina, bl.a. 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Parti skålar och fat, Japan, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål
1994
Parti orientaliska föremål
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliskt porslin
1996
Parti orientaliskt porslin
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål, m.m.
2013
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti orientaliska föremål
2053
Parti orientaliska föremål
Final bid800 SEK
Est400 SEK