Byrå, Louis XVI stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Soffa, "Häcken", Börge Lindau & Bo Lindekrantz för Lammhults Möbler
Est800 SEK
Dantestolar 4st, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Brudkista, Indonesien
Brudkista, Indonesien
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Soffa, empire, 1800-talets första del
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kista, allmoge, daterad 1778
Kista, allmoge, daterad 1778
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Möblemang 5 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsmöblemang 5 delar, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Tvättmöbel, 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Bänk, allmoge, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bänk, 1950/60-tal
Bänk, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Golvur, bär datering 1762
Golvur, bär datering 1762
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Kubbstol, allmoge, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Karmstol, 1900-tal
Karmstol, 1900-tal
Est500 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Matbord, 1950/60-tal
Matbord, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Moccakoppar med fat 12st, Royal Tuscan, England
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ostrontallrikar 8st, Cerabel, Porcelain de Baudour, Belgien
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Dräktdelar för kvinna
Dräktdelar för kvinna
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Parti silverbestick
Parti silverbestick
Final bid8,200 SEK
Est6,000 SEK
Parti silverbägare, 1900-tal
Parti silverbägare, 1900-tal
Final bid9,600 SEK
Est7,000 SEK
Ölglas 8st, Lasse Åberg
Ölglas 8st, Lasse Åberg
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vinglas 11st, remmarmodell
Vinglas 11st, remmarmodell
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Else-Maj Johansson
Else-Maj Johansson
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Gunnar Stenqvist
Gunnar Stenqvist
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Rolf Lidberg (1930-2005)
Rolf Lidberg (1930-2005)
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Damur i 14k
Damur i 14k
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Silversmycken 3 delar
Silversmycken 3 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Guldsmycken 5 delar
Guldsmycken 5 delar
Final bid7,800 SEK
Est7,000 SEK
Armbandsur 5st
Armbandsur 5st
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Britta Simonsson
Britta Simonsson
Final bid1,800 SEK
Est800 SEK
Silversmycken 7 delar
Silversmycken 7 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Besman, krönt 1697
Besman, krönt 1697
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Servisdelar, "Ostindia", Rörstrand
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Silver 7 delar
Silver 7 delar
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Kristall 3 delar, "Sofiero", Gunnar Cyrén för Orrefors
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stoppur, Schweiz
Stoppur, Schweiz
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Stengods 5 delar
Stengods 5 delar
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Ytterfoder 6st, Gustavsberg
Ytterfoder 6st, Gustavsberg
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Werner Janson (f.1922)
Werner Janson (f.1922)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Gunnar von Gegerfelt (f.1926)
Gunnar von Gegerfelt (f.1926)
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Ljusstake, "Liljan", Ivar Åhlenius Björck för Ystad Metall
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Thea Margit Ekström
Thea Margit Ekström
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Einar Bäckström, Malmö, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skrivbordslampa, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Est500 SEK