Lowest lot number
- MiscellaneousClear filters
Samling alfabilder, bl.a. "Pelé", "Santos", "Zito", Alifabolaget, VM 1958
Final bid33,000 SEK
Est50,000 SEK
163
Urna, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid2,900 SEK
Est2,000 SEK
Brevkortsalbum med 211st kort, tidigt 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Kassakvittolåda, Kooperativa, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
488
Kniv med slida
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Motorcykel, Honda CB 650 C RC05, 1981
Final bid6,600 SEK
Est10,000 SEK
Grindar 2+2, från personvagn SJ, 1800-talets slut
Final bid5,400 SEK
Est5,000 SEK
Figur, Kay Bojesen, Danmark
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stor dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
Vinkylare, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est800 SEK
597
Golvskulptur, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
Knivar 5st, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
622
Snusdosor med korkskruv och fällkniv 2st, CA Eriksson & Eskilstuna
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
629
Porfyr 4 delar
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
665
Dalahäst, "Stolle", IKEA
Final bid200 SEK
Est400 SEK
701
Kötthackor 2st, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
732
Kniv med slida, J.Marttiini, Finland, 1940-41
Final bid900 SEK
Est500 SEK
784
Champagnekylare, Moet & Chandon, Frankrike
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Värmekök, J&CG Bolinder, Stockholm, omkring år 1900
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
805
Antik golfklubbor 3st, England
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Bjällerkrans, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Brevkortsalbum med ca.194st brevkort, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
868
Kapsylöppnare, "Ducky", Paris
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kikare, Zeiss Ikon, Jena, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Sedel, 1000kr, Sverige, 1950
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
888
Medaljsamling, "Die berühmtesten Ordens Deutschland", Gode
Final bid6,800 SEK
Est1,000 SEK
Parti 3 delar, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
903
Spritkök, Optimus 8
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Schatull, Balmuir
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Kniv med slida, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Nilsjohan
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
CANON - imagePROGRAF IPF 8400
Final bid1,200 SEK
Est4,000 SEK
1171
Paraplyställ, modern tillverkning
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Reservoarpennor 8st, bl.a. Cabinet, Wyvern
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Vaser 4st, 1900-talets första hälft
Final bid4,200 SEK
Est500 SEK
Parti dräktknappar, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Est500 SEK
Porfyr-/stenföremål 4 delar
Final bid600 SEK
Est800 SEK
1238
Äldre svenska sedlar 8st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skivspelare, Le Petit Prince, Lenco
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 7st, 1900-talets andra hälft
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Champagnekylare 3st, Frankrike
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Dörrar ett par, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est2,000 SEK
Figur till vindflöjel, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Spritkök, Primus, no.210
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Vägghängare 2st, Klädhängaren Decorativ, Skoglunds Metallgjuteri Anderstorp
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Miniatyrdalahästar och tuppar, ca.47st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Sytrådsmonter, Dominator, omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 24st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK