Ljuskrona, barockstil, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Fotogenlampor 3st
1606
Fotogenlampor 3st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Philips typ 590A
1616
Golvlampa, Philips typ 590A
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Jordglob med belysning, Räths
1618
Jordglob med belysning, Räths
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Kupring till "Saturnus"-lampa, 1900-talets första hälft
1649
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, "Fox", A/S Lyfa, Danmark
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
1664
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampor 2st
1685
Bordsfotogenlampor 2st
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bordsfotogenlampor 2st, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
1742
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Golvlampor 2st
Golvlampor 2st
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Belysning 4 delar
1766
Belysning 4 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampa, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Bordslampa, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
Taklampa, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Plafondlampor 2st, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Plastskärmar till lampor 4st
1846
Plastskärmar till lampor 4st
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Lampkupor 2st, 1900-talets början
1850
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-tal
1866
Taklampa, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Ljusstakar ett par, tillverkade av bajonetter
1876
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Golvlampor ett par, 2000-tal
Golvlampor ett par, 2000-tal
Final bid1,200 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
1893
Taklampa, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, samtida
1922
Taklampa, samtida
Final bid3,400 SEK
Est400 SEK
Golv- samt bordslampa, "Karin", Markslöjd
1936
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Parti juldetaljer
1982
Parti juldetaljer
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti ljusstakar, bl.a. Skultuna
1992
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
1995
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, Markslöjd, 2000-tal
1996
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Golvlampor 4st, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
2030
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Golvkandelaber, 19/2000-tal
2065
Golvkandelaber, 19/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Golvljusstakar 3st, modern tillverkning
2104
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Belysning 4 delar
2109
Belysning 4 delar
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Fotogenlampor 4 delar, 1900-talets början
2162
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti elljusstakar, Gnosjö, Kungsram, m.m.
2163
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Elljusstakar 8st, 1960-tal
2164
Elljusstakar 8st, 1960-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Strålkastare, 1900-talets första hälft
2238
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Belysning 4 delar
2259
Belysning 4 delar
Final bid200 SEK
Est400 SEK