Bordslampa, 1920/30-tal
736
Bordslampa, 1920/30-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Väggljusstakar ett par, "Pendel", Pierre Forsell för Skultuna
764
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets senare del
771
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
772
Ljuskrona, 1900-tal
Final bid3,800 SEK
Est1,500 SEK
Bordslampor ett par, Hanne Dreutler för Kosta
778
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, 1900-tal
792
Bordslampa, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Taklykta, 1900-talets första del
806
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talet slut
807
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, 1900-talets början
827
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
828
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, oskariansk, omkring år 1900
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Golv- samt bordslampa, Luceplan, Italien
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
869
Taklampa, funkis, 1930/40-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 1940-tal
881
Bordslampa, 1940-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Golvlampa, Alf Svensson för Bergbom, modell G-30R
885
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, Gunnarssons Mekaniska, Gustafs
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 18/1900-tal
Ljuskrona, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Golvlampa med bordsskiva och tidskriftsställ, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, Einar Bäckström, Malmö, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skrivbordslampa, 1900-talets slut
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Vägglampor ett par, BJS, Skellefteå
1274
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Vägglampor ett par, art deco stil, 1900-talets andra hälft
1286
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vägglampor 3st, Uno & Östen Kristiansson för Luxus
Final bid3,200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Takplafonder 2st, 1900-tal
Takplafonder 2st, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Taklampa, omkring år 1900
Taklampa, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
1410
Taklampa, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-tal
1411
Taklampa, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Golvlampa, AJH, 1950/60-tal
Golvlampa, AJH, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, Kostalampan
Taklampa, Kostalampan
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,900 SEK
Est500 SEK
Taklyktor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Golvkandelaber, modern tillverkning
Final bid400 SEK
Est400 SEK