Plåtmynt, 1 daler silfmynt, Fredrik I, 1745
15
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Figurin, troligen Meissen, 1700-tal
46
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Ampel, 16/1700-tal
50
Ampel, 16/1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Kandelabrar ett par, oskarianska, 1800-talets slut
89
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Skulptur, 1800-tal eller äldre
93
Final bid4,800 SEK
Est3,000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XV stil, 1800-tal
95
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Vas, art nouveau, omkring år 1900
108
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Harpa, empire, 1800-talets början
109
Final bid5,200 SEK
Est3,000 SEK
Ljussax, barock, 1700-tal
115
Ljussax, barock, 1700-tal
Final bid2,100 SEK
Est1,500 SEK
Tazzor ett par, 1800-talets slut
130
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Krucifix, 1800-tal
162
Krucifix, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Urnor ett par, empire, 1800-talets början
171
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Nålhus, allmoge, daterat 1839
191
Nålhus, allmoge, daterat 1839
Final bid2,300 SEK
Est1,500 SEK
Kandelabrar ett par, 18/1900-tal
210
Final bid2,500 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar ett par, Louis XV stil, 18/1900-tal
219
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Fällkniv, 17/1800-tal
Fällkniv, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Välkomna, 1800-tal
Välkomna, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Skålfat, Gefle, 1800-tal
Skålfat, Gefle, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Bultlås, 16/1700-tal
532
Bultlås, 16/1700-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Kandelaber, Louis XVI stil, 1800-tal
545
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Kandelaber, Frankrike, omkring 1800-talets mitt
551
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljusstake, Ottomansk, troligen 1800-tal
569
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Skålfat, renässansstil, daterat 1547
570
Final bid4,200 SEK
Est1,500 SEK
Sparbössa, empirestil, omkring år 1900
584
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Lockdosa, troligen Frankrike, 17/1800-tal
587
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Sigill, 1800-tal
658
Sigill, 1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
Skrin, 18/1900-tal
675
Skrin, 18/1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Köksredskap, 17/1800-tal
676
Köksredskap, 17/1800-tal
Final bid3,200 SEK
Est800 SEK
Medaljonger ett par, gustaviansk stil, 1800-tal
681
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Buckelfat, Holland, 1700-tal
686
Buckelfat, Holland, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
Äggkopp, empire, 1800-talets början
696
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Hänglås, 1700-tal
789
Hänglås, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Hänglås, 17/1800-tal
815
Hänglås, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fotledsringar ett par, troligen Indien
821
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Oljelampa, romersk stil, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Kalenderdosa, C:Norman, daterad 1787
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Lerfat, allmoge, daterat 1877
865
Lerfat, allmoge, daterat 1877
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Skål på fot, omkring år 1900
Skål på fot, omkring år 1900
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljusstake, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Hänglås, 1800-tal
Hänglås, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Antikt dryckeskärl, mellanöstern
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Hänglås 4st, 1800-tal
1176
Hänglås 4st, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Grytställ, 17/1800-tal
Grytställ, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Tobaksdosa, Holland, 1700-tal
Tobaksdosa, Holland, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar 2 par, England, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tomtefigur, 18/1900-tal
Tomtefigur, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Vällingklocka, Skultuna, 1800-tal
1288
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Parvaser, 1800-tal
Parvaser, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK