Lowest lot number
- Asian works of artClear filters
81
Tallrik, Kina, Kangxi (1662-1722)
Final bid2,100 SEK
Est2,500 SEK
100
Djup tallrik, Kina, Guangxu (1875-1908)
Final bid11,500 SEK
Est3,000 SEK
125
Skål på fot, Kina, troligen Daoguang
Final bid4,200 SEK
Est2,000 SEK
143
Vinofferbägare, blanc de chine, Kina, Qingdynastin
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
147
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
159
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
204
Lockurna, Kina, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
205
Skålfat, Japan, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
280
Tallrikar ett par, Kina, sen Qing
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Tempelhundar ett par, Kina, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
542
Stekfat, Kina, Jiaqing
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
561
Penselvas, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
580
Skålfat, Asien, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Skulptur, Thailand, troligen 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
600
Rock, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
601
Lockburk, Kina, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
633
Djupa tallrikar ett par, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
648
Djupa fat 5st samt fat, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
650
Djupa tallrikar ett par, Kina, Kangxi (1662-1722)
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
677
Golvvas, Kina, sen Qing
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Skål med lock och underfat, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid2,900 SEK
Est1,000 SEK
725
Tekanna, Kina, Qianlong, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
750
Porslin 5 delar, Kina
Final bid3,000 SEK
Est800 SEK
800
Kinesiskt porslin 8 delar, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Gallerskål, Kina, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Plakett, Kina, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est500 SEK
925
Panel, Kina, 1900-tal
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Bönesnurra, Tibet
Final bid300 SEK
Est400 SEK
1301
Lockask, troligen Kina
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Orientaliska föremål 10 delar
Final bid600 SEK
Est800 SEK
1581
Parti asiatiska föremål
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bojan, Kina, 17/1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
Asiatiska konst 5 delar
Final bid600 SEK
Est400 SEK
1914
Porslin 7 delar, Kina, 1900-talets senare del
Final bid5,200 SEK
Est400 SEK
2161
Orientaliska föremål 7st
Final bid300 SEK
Est400 SEK