Kandelabrar ett par, Maurits Carlberg
Est400 SEK
Takkplafond, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona samt kandelabrar ett par, Ystad Metall
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est400 SEK
Skomakarlampa med hiss, 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Lyktor 4st
Lyktor 4st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvlampor 2 par, 19/2000-tal
Golvlampor 2 par, 19/2000-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
1746
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti prismor
Parti prismor
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 2000-tal
1838
Ljuskrona, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Belysning 4 delar
1839
Belysning 4 delar
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Taklampor 2st, 1900-tal
1844
Taklampor 2st, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets andra hälft
1874
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Belysning 5 delar
2009
Belysning 5 delar
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets slut
2028
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Takkronor 3st, Venetiansk stil, 1900-tal
2034
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Elljusstakar 6st, bl.a. Konstsmide
2052
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Takfotogenlampor 2st, omkring år 1900
2063
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 2000-tal
2116
Taklampa, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Taklampor 4st, 19/2000-tal
2117
Taklampor 4st, 19/2000-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK
2123
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Belysning 9 delar, mestadels 1950/60-tal
2156
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Belysning 4 delar
2193
Belysning 4 delar
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Takkrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
2195
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Strålkastare 35st, Nor-Lyx
2217
Strålkastare 35st, Nor-Lyx
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Parti belysningsföremål
2220
Parti belysningsföremål
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 1900-tal
2254
Bordslampa, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK