Bordslampor ett par, Italien
827
Bordslampor ett par, Italien
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, barockstil, omkring 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Karlskrona Lampfabrik, 1900-talets senare del
871
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
Taklampor ett par, Karlskrona Lampfabrik
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar 2st
Ljusstakar 2st
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Nattljusstakar ett par, WMFB, Tyskland, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par samt ljusstake, 19/2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Peter Selsing för Falkenbergs Belysning
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, nyrokoko, 1800-talets senare del
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Bordsfotogenlampa, E.Sörensen, Danmark
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1156
Final bid2,700 SEK
Est500 SEK
Lanternor 3st, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-tal
Taklampa, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Möllers Armatur, Eskilstuna, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Stormlykta, Radius, no.119
Stormlykta, Radius, no.119
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ljuskronor ett par, 1900-talets slut
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Läslampa, omkring år 1900
Läslampa, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Takampel, 1900-talets början
Takampel, 1900-talets början
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
1293
Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
Golvlampa, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Takkrona och ljusstake, Ernst Kirchsteiger
1296
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Fasadbelysning 3 delar, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, "Rosa Pantern", Linea Zero, Italien
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljusampel, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, typ 900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Santa & Cole, 2000-tal
Est500 SEK
Mässing 2 delar
1392
Mässing 2 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Takplafond, gustaviansk stil, 19/2000-tal
1442
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 3st
Bordslampor 3st
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Falkenbergs Belysning, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Taklyktor ett par, Taurus, typ 105
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklykta, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
Taklampa, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Golvlampor 2st, 2000-tal
Golvlampor 2st, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est400 SEK