Sked, silver, barock, 1600-tal
2
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
Karolinsk bägare, silver, 1698
3
Final bid7,000 SEK
Est10,000 SEK
Bägare, Magnus Myrman, Norrköping (mästare 1706-1730)
8
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Strösockerskål, silver, empire, 1813
11
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
Bestickservisdelar, "Sachsisk", silver, Cohr, Danmark
15
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
Mjölkkanna i silver, sengustaviansk, 1808
Final bid5,600 SEK
Est5,000 SEK
Bestickuppsättning 48 delar, silver, "Prins Albert", GAB, Stockholm, bl.a. 2004/2008
23
Final bid27,000 SEK
Est15,000 SEK
Bägare i silver, Hanau, Tyskland, 1800-talets slut
Final bid3,400 SEK
Est2,500 SEK
Kaffeservis 3 delar, silver, jugend, 1919
30
Final bid5,000 SEK
Est4,000 SEK
Sockerskrin med lock, silver, Harald Linder, Uddevalla, 1928
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
Servettring i sterlingsilver, Wiwen Nilsson för Anders Nilsson, Lund, 1955
41
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, barockstil, C.G.Hallberg, 1942
57
Final bid3,400 SEK
Est1,500 SEK
Manschettknappar ett par, Georg Jensen, Danmark
83
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, Ceson, 1900-tal
94
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Bestickservisdelar 63st, silver, "Chippendale"
97
Final bid10,000 SEK
Est8,000 SEK
Ljusstakar ett par, silver, barockstil, 1900-tal
122
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Bestick 12 delar, silver, "Haga"
128
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Bestickuppsättning, silver, 1900-talets första hälft
168
Final bid5,400 SEK
Est4,000 SEK
Fiskbestick 12 delar, silver, 1900-talets första hälft
169
Final bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1960
178
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Skål i silver, Finland, 1900-tal
186
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Kaffekanna i silver, Irak, 1900-tal
223
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
Skål i silver, J.E.Skreij, Falun, 1927
282
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Mjölkkanna i silver, 1812
Mjölkkanna i silver, 1812
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Gräddkanna i silver, 1856
Gräddkanna i silver, 1856
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Lockburk i silver, 1900-tal
Lockburk i silver, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, Tore Eldh för K&EC
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Skål i silver, barockstil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Moccaskedar 12st, sterlingsilver, Norge
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Lockdosa i silver, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Kandelaber i silver, David Andersen, Norge
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
Serveringsbestick i silver 4st, Norge
538
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Kandelaber i silver, 1900-tal
590
Kandelaber i silver, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
Ljusstakar ett par, silver, rokokostil, 1900-tal
594
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK
Bestickuppsättning 33+5 delar, silver, "Olga"
619
Final bid9,200 SEK
Est6,000 SEK
Silver 9 delar, mestadels 1800-tal
645
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
Ströare 2st, silver, rokokostil, 1900-tal
660
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Silver 4 delar, 1900-tal
661
Silver 4 delar, 1900-tal
Final bid4,600 SEK
Est4,000 SEK
Moccaskedar 12st, silver, "Ulla Wiinblad"
748
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Cigarettetui, silver, Tyskland, 1900-talets första hälft
749
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Moccaskedar 12st, silver
755
Moccaskedar 12st, silver
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Kaffeskedar 13st, silver, "Empire", 1901
770
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
881
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Silver 20 delar
Silver 20 delar
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar 2 par, silver, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Serveringsbestick 2st, silver, Gewe
Final bid500 SEK
Est400 SEK