Lerkärl, 1900-tal
Lerkärl, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Glasservisdelar 7st, "Line", Anna Ehrner för Kosta Boda
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Taklampa, möjligen Alf Svensson, omkring 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Damarmbandsur, Omega
Damarmbandsur, Omega
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Kopparstick 3st, Jacques Rigaud, 1700-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Figurin, Mari Simmulsson för Upsala Ekeby
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Figurin, "Linda", Dorothy Clough för Ekeby
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Bestickuppsättning, Tobias Eckhoff för Lundtofte, Danmark
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Hatthylla samt käppställ, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Karaffer ett par, 1800-tal
Karaffer ett par, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Trädockor ett par, Japan
Trädockor ett par, Japan
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Servis 12 delar
Servis 12 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bröllopshandskar ett par, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Einar Palme (1901-1993)
Einar Palme (1901-1993)
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Kandelabrar ett par, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Richard Karlsson
Richard Karlsson
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vävd matta, 1950/60-tal
Vävd matta, 1950/60-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, "Kobra", Georg Jensen, Danmark
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Figurin, Lisa Larsson för Gustavsberg
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Armbandsur 4st, TImex
Armbandsur 4st, TImex
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Dalagris, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vaser 2st, Viktor Berndt för Flygsfors
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Bricka i stengods, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, Bergboms B-18
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Affisch, "Femtioårsminnet av Olympiska Spelen", tryckt 1972
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Thorvald Rygaard
Thorvald Rygaard
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Tom Krestesen (f.1927)
Tom Krestesen (f.1927)
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Edvin Ollers (1888-1959)
Edvin Ollers (1888-1959)
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Skomakarlampor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Träskuren figurgrupp, 1900-talets senare del
Final bid2,100 SEK
Est500 SEK
Träskuren figurgrupp, monogramsignerad IH 82
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Glasservisdelar 24st, "Pisarengas", Iittala
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Kandelaber, Skultuna
Kandelaber, Skultuna
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Peter Adolf Persson
Peter Adolf Persson
Est800 SEK
Skänk, 1900-talets början
Skänk, 1900-talets början
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Parksoffa, 19/2000-tal
Parksoffa, 19/2000-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Altanstolar 3+2, 1900-talets slut
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Fåtölj med fotpall, Stressless, Ekornes, Norge
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, omkring år 1900
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Salongsbord, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Soffa, 1800-talets andra hälft
Final bid3,400 SEK
Est1,000 SEK