Taklampa, 1900-talets andra hälft
1757
Est400 SEK
Taklampa, Erik Balslev för Fog & Mørup, Danmark
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Takkrona, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Taklampa i förgylld metall, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
1865
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Lampkupa, 1930/40-tal
1897
Lampkupa, 1930/40-tal
Est400 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1901
Taklampa, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1902
Taklampa, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets slut
1936
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampor 2st, bl.a. omkring år 1900
1968
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
1975
Taklampa, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Elljusstakar 5st, bl.a. Konstsmide
1978
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Strålkastare för gasol 5st, Calor
1994
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
2068
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Taklampor 5st, 2000-tal
2074
Taklampor 5st, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Takfotogenlampa, tidigt 1900-tal
2097
Est400 SEK
Parti julbelysning, bl.a. Markslöjd
2107
Final bid200 SEK
Est400 SEK
2161
Final bid600 SEK
Est400 SEK
2324
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
2326
Est500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
2329
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-talets andra hälft
2335
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Taklampor ett par, Tom Dixon, 2000-tal
2351
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Golvlampor 4st, 1900-talets andra hälft
2384
Final bid300 SEK
Takfotogenlampa, omkring år 1900
2390
Final bid500 SEK
Est400 SEK