Kandelabrar ett par, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Bordslampa, "Kobra", Georg Jensen, Danmark
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Vägglampor ett par, Bergboms B-18
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Skomakarlampor 2st, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, Skultuna
Kandelaber, Skultuna
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Stjärnglob med belysning, Combi Stjärnglob, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Julljusstake, så kallad "Staffansstake"
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Ljusstakar ett par, "Mariarosen", Skultuna
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Stormlykta, Anchor no.909
Stormlykta, Anchor no.909
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, 18/1900-tal
Ljuskrona, 18/1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Fotogenlampsfot, 1900-tal
Fotogenlampsfot, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Elljusstake, så kallad "Staffansstake"
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Golvlampa med bordsskiva, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Skrivbordslampor 2st, 1900-talets mitt/första hälft
Est500 SEK
Ljusstake, Erik Höglund för Boda
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
1301
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Skrivbordslampa, ÖIA, 1900-talets senare del
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Skomakarlampa med hiss, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Takampel, 1900-talets början
Takampel, 1900-talets början
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Taklampa med brytare, 1900-talets början
Est500 SEK
Taklampa, 1900-tal
1391
Taklampa, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Bergboms, B-019
1392
Bordslampa, Bergboms, B-019
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Vagnslyktor 2+1, 1900-talets början
1461
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, Lamp Gustaf, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Takplafond, 1900-talets andra hälft
1464
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljuslampetter ett par, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Takkrona, 1900-tal
Takkrona, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets slut
Ljuskrona, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Takkrona, rokokostil, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, 2000-tal
Bordslampa, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
Taklampa, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 2000-tal
Taklampa, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Taklykta, 1900-tal
1614
Taklykta, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Klotlampa, 1900-talets första hälft
1617
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
1638
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Väggfotogenlampor 2st, 1900-talets första hälft
1639
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, Örsjö Industri
1643
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets slut
Ljuskrona, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Taklampa, Designhouse, Stockholm, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK