Altartavla, sengustaviansk, 1700-talets slut
Final bid9,600 SEK
Est8,000 SEK
Kandelabrar ett par, sengustaviansk stil, 18/1900-tal
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
Kandelaber, 1700-tal
45
Kandelaber, 1700-tal
Final bid5,000 SEK
Est5,000 SEK
Uppsatsskål med vas, art nouveau, omkring år 1900
50
Final bid3,800 SEK
Est1,500 SEK
Plåtmynt, 1 daler silf mynt, Fredrik I, 1729
57
Final bid5,200 SEK
Est4,000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
104
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Kaffekanna, 17/1800-tal
138
Kaffekanna, 17/1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Krus, så kallat "Bartmankrus", 16/1700-tal
152
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Glas, 1800-tal
160
Glas, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Nålhus med spänne, daterat 1820
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Kaffekanna, 1800-talets första hälft
185
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Uppsats, gustaviansk, daterad 1812
203
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Solur, 1700-tal eller äldre
211
Solur, 1700-tal eller äldre
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Nålhus, mässing, daterat 1835
215
Nålhus, mässing, daterat 1835
Final bid2,100 SEK
Est1,000 SEK
Schatull, 1900-talets början
240
Schatull, 1900-talets början
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Skulptur, 1800-tal
Skulptur, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar 2st, barock, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Nattljusstake, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar 2st, sengustavianska, 1800-talets början
278
Final bid1,800 SEK
Est1,000 SEK
Hackkniv, 17/1800-tal
Hackkniv, 17/1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Spiklykta, 1800-tal
Spiklykta, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Sakral skulptur, 1800-tal
Sakral skulptur, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Ljussax, 1700-tal
Ljussax, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Sakral skulptur, 1800-tal
Sakral skulptur, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Vägglampett, rokokostil, troligen 1800-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Midjekruka, 1800-tal
587
Midjekruka, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Kastrull, sannolikt för kungligt kök, 1700-tal
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Rivjärn i koppar, 1800-tal
623
Rivjärn i koppar, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Kaffekannor i koppar 3st, 17/1800-tal
625
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK
Byster ett par, omkring år 1900
630
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Gryta med lock, Bruzaholms bruk, daterad 1843
641
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Dekorstämpel, 1800-tal
747
Dekorstämpel, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Fönster, 17/1800-tal
Fönster, 17/1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Fiskspade, 17/1800-tal
792
Fiskspade, 17/1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Skulpturer 4st
Skulpturer 4st
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Fönster 2st, 1700-tal
Fönster 2st, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Nyckel, 1700-tal
Nyckel, 1700-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Mässing 4 delar, 17/1800-tal
Mässing 4 delar, 17/1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK