Vattentunna, GA Dumky, Stavre, 1800-tal
44
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
Ljusplåt, barockstil, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
Vattentunna, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Kandelaber, 1900-tal
Kandelaber, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Ljusplåtar ett par, tillverkade av mössplåtar
539
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-tal
549
Kandelabrar ett par, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 18/1900-tal
647
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Mått i tenn, daterat 1842
714
Mått i tenn, daterat 1842
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Städ, troligen 1700-tal
766
Städ, troligen 1700-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets början
776
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Fat med hänklar, David Marshall, Sevilla, Spanien
800
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Serveringsservis, C.G.Hallberg, 1935
823
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Skål och vas, Indopersien, 1800-tal
869
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Vindflöjel, daterad 1920
Vindflöjel, daterad 1920
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Balja i koppar, 18/1900-tal
Balja i koppar, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Balja i koppar, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Tobaksburk, GAB Tenn, art deco, 1936
1155
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Mässing 8 delar, Skultuna
Mässing 8 delar, Skultuna
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Gryta, 1800-tal
Gryta, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Pinglor 5st, 1800-tal
1557
Pinglor 5st, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Mässing 13 delar
Mässing 13 delar
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Balja i zink, 1900-tal
1749
Balja i zink, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Tenn 8 delar
1915
Tenn 8 delar
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Tenn 9 delar
1916
Tenn 9 delar
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti mässingsföremål
1959
Parti mässingsföremål
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Parti kopparföremål
2133
Parti kopparföremål
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Koppar 5 delar
2163
Koppar 5 delar
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Parti ljusstakar, bl.a. 1800-tal
2178
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
2204
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Parti kopparföremål, bl.a. 1800-tal
2301
Final bid200 SEK
Est400 SEK