Kubbstol, tidigt 1900-tal
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Spegel, 19/2000-tal
Spegel, 19/2000-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Vägghylla, String, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Speglar 2st, bl.a. 1800-tal
1546
Speglar 2st, bl.a. 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Hylldelar, 1950/60-tal
Hylldelar, 1950/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Brickbord, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Fåtölj, "Exen", Tord Björklund för IKEA
1640
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Hatthylla, 1900-talets början
Hatthylla, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Trappstol, omkring 1900-talets mitt
1766
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Pallar 2st, 1900-talets första del
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Sekretär, sengustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Hatthyllor 2st, funkis, 1940-tal
1798
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Spegel, rokokostil, 1900-tal
1838
Spegel, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Snickarbänk, 1900-talets första hälft
1856
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, allmoge, 1800-tal
1857
Stolar 4st, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Gungstol, "Bohem", Lena Larsson för Nässjö Stolfabrik
1868
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Barnmöbler 5 delar, IKEA
1870
Barnmöbler 5 delar, IKEA
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bockbord med bänk, 1900-talets andra hälft
1873
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Stege, 1900-talets första hälft
1885
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Grammofon med möbel, Ludophon, 1900-talets första del
1899
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Trappstol, 1950/60-tal
1903
Trappstol, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Bord 2st, 1900-talets början
1908
Bord 2st, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bord 2st, 18/1900-tal
1909
Bord 2st, 18/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Möbler 5 delar, 1900-talets andra hälft
1918
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Hallmöbel, 1950/60-tal
1939
Hallmöbel, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Kommoder 2st, tidigt 1900-tal
1942
Kommoder 2st, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Spegel, 1800-talets slut
1947
Spegel, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Fällstege samt stege, 1900-talets första hälft
1965
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bänkar 3st, 1900-talets senare del
1993
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, 1960-tal
1995
Fåtölj, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Möbler 6 delar
2023
Möbler 6 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft
2024
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Möbler 5 delar
2033
Möbler 5 delar
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Pallar 2st
2058
Pallar 2st
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Stolar 6st, bl.a. Edsbyverken, 1950/60-tal
2072
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Hallmöbel, 1900-talets andra hälft
2101
Est400 SEK
Möbler 5 delar
2144
Möbler 5 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Blomhylla, 2000-tal
2174
Blomhylla, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Trappstege, 1900-tal
2175
Trappstege, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
2183
Final bid100 SEK
Est400 SEK
2190
Final bid300 SEK
Est500 SEK
2206
Final bid100 SEK
Est400 SEK
2252
Est500 SEK
Skrivpulpet, allmoge, 1800-tal
2256
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Speglar 2st, 1900-tal
2292
Speglar 2st, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK