Spegellampett, Stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft
10
Final bid6,400 SEK
Est4,000 SEK
Spegel, rokoko, 1700-tal
58
Spegel, rokoko, 1700-tal
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
Bordsspegel, 1940/50-tal
72
Bordsspegel, 1940/50-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Spegel, sengustaviansk, tidigt 1800-tal
73
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
Psalmbokshyllor ett par, snarlika, allmoge, Västerbotten, 1800-tal
85
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
Spegel, gustaviansk Stockholmsarbete, daterad 1775
107
Final bid13,000 SEK
Est10,000 SEK
Kabinettskåp, 1700-tal
129
Kabinettskåp, 1700-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
Spegel, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1783
Final bid2,700 SEK
Est3,000 SEK
Stolar 4st, "Utö", Axel Einar Hjorth för Nordiska Kompaniet
Final bid50,000 SEK
Est25,000 SEK
Fåtöljer ett par, "Mina", Bruno Mathsson för Mathsson International
Final bid6,400 SEK
Est5,000 SEK
Byrå, sengustaviansk, tidigt 1800-tal
303
Final bid4,600 SEK
Est3,000 SEK
Fåtölj, "Sirocco", Arne Norell
304
Final bid4,200 SEK
Est3,000 SEK
Salskåp, rokoko, 1700-talets andra hälft
Final bid6,200 SEK
Est8,000 SEK
Regissörstolar ett par, "MK16", Mogens Koch, Källemo
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-talets första hälft
307
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat år 1800
Final bid2,100 SEK
Est3,000 SEK
Byrå, gustaviansk, 1700-talets slut
Final bid8,800 SEK
Est3,000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1776
Final bid14,000 SEK
Est25,000 SEK
Taburetter ett par, sengustavianska, 1800-talets början
Final bid2,300 SEK
Est2,500 SEK
Skåp, Mjölby Intarsia, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est4,000 SEK
Väggskåp, allmoge, daterat 1801
Final bid5,600 SEK
Est4,000 SEK
Väggskåp, Hållars Mattias Hansson, Lima, Dalarna, daterat 1834
Final bid20,000 SEK
Est25,000 SEK
Pottskåp, sengustavianskt, 1800-talets början
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Stol, rokoko, 1700-tal
Stol, rokoko, 1700-tal
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK
Soffa, "Minerva", Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för France & Son, Danmark.
Final bid5,400 SEK
Est10,000 SEK
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Väggvitrinskåp, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Bokskåp, nyrenässans, 1800-talets slut
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
Stolar 4st, sengustavianska, 1800-talets början
Final bid600 SEK
Est2,500 SEK
Skåp, rokoko, 17/1800-tal
Skåp, rokoko, 17/1800-tal
Final bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
Pallar ett par, Krogenäs, Norge, 1900-talets andra hälft
323
Final bid6,800 SEK
Est8,000 SEK
Sideboard, AB Möbelfabrik Örnen, 1950-tal
324
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
Sideboard, "Arild", Nils Jonsson för Hugo Troeds, Bjärnum
Final bid3,600 SEK
Est2,000 SEK
Soffa, Louis XVI, Danmark, 17/1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Klädskåp, jugend, tidigt 1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
Salongsbord, Louis XVI stil, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
Mössbord, allmoge, Ljusdal, Hälsingland, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
Bord, rokoko, 1700-tal
Bord, rokoko, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1841
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK
Stol, allmoge, barock, 1700-tal
Final bid2,800 SEK
Est6,000 SEK
Sybord, Bertil Fridhagen för Bodafors, 1950/60-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
Taburett, gustavianskt Stockholmsarbete, 1700-talets slut
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Vippbord, 1800-talets början
Vippbord, 1800-talets början
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Partnerdesk, 1900-tal
Partnerdesk, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, 1800-tal
343
Slagbord, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK