Kista, allmoge, 1700-tal
Kista, allmoge, 1700-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Stolar 7st
Stolar 7st
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Bockbord, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Herrbetjänter 2st, Fratelli Reguitto, Italien
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Piedestal, 1900-tal
Piedestal, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Bord, Empire, Danmark, 1800-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Karmstolar ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Piedestal, empirestil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Stolar 2+1, gustavianska provinsarbeten, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Matbord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Vitrinskåp, 19/2000-tal
Vitrinskåp, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Fåtöljer ett par, rokokostil, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Soffa, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Kommod, tidigt 1900-tal
Kommod, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skärmvägg i 3 sektioner, 19/2000-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Järnsängar 3st, 18/1900-tal
Järnsängar 3st, 18/1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Bord, 1900-talets andra hälft
Bord, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Pall, omkring 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Vägghylledelar, bl.a. String, 1950/60-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Tebord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Hallmöbel 3 delar, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Visitkortsställ, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Soffbord, 1900-talets slut
Soffbord, 1900-talets slut
Est500 SEK
Nattduksbord ett par, 1950/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Pallar 2st, Rowac, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, 18/1900-tal
Fåtöljer ett par, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Fåtöljer ett par, 18/1900-tal
Fåtöljer ett par, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Lådfack, 18/1900-tal
Lådfack, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Stolar 4st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Pall, daterad 1981
Pall, daterad 1981
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Bänk, allmoge, 1800-tal
Bänk, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Vägghylla, allmoge, 1800-tal
Vägghylla, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Parkbänksgavlar 3st, 1900-talets första del
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Hallmöbel med spegel, Fröseke, 1960-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Stolar 4st, 1950/60-tal
Stolar 4st, 1950/60-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Piedestal, Asien, 1900-tal
Piedestal, Asien, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Blompiedestal, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Barnstol, "Tripp-Trapp", Stokke, Danmark
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bokhylla, "Facett", Bertil Fridhagen för Bodafors, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
Bokhylla, Bertil Fridhagen för Bodafors
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Stolar ett par, Lindkvists Kontorsmöbler, 1950/60-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Byrå, Chippendalestil, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Fällbord, 1800-tal
Fällbord, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Skänkskåp, allmoge, daterat 1837
Final bid200 SEK
Est800 SEK