Överskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1778
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Spegel med konsolbord, rokokostil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Stolar ett par, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Soffa, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Stol, allmoge, 1800-tal
Stol, allmoge, 1800-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Lådfack, 1900-tal
Lådfack, 1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Karmstol, senbarock, 1700-tal
Karmstol, senbarock, 1700-tal
Final bid100 SEK
Est800 SEK
Marmorskiva till rokokobyrå, 1700-tal
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Stolar 3st, senbarock, 1700-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Biljardbord för bordsplacering, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est2,000 SEK
Bord, tidigt 1900-tal
Bord, tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bord, tidigt 1900-tal
Bord, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Kontorsstol, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Väggvitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Skänk, 1800-talets slut
464
Skänk, 1800-talets slut
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Arkivskåp, Kinnarps, daterat 1950
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Kubbstol, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Parksoffa, 1900-talets början
Parksoffa, 1900-talets början
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Trädgårdsbänk, 1900-talets första hälft
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Parksoffa, 1900-talets början
469
Parksoffa, 1900-talets början
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Slagbord, allmoge, barock, 17/1800-tal
470
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Lådfack, allmoge, 1800-tal
472
Lådfack, allmoge, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Golvhörnskåp, allmoge, daterat 1844
473
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Bokhylla, empirestil, 1900-talets första hälft
474
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
475
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Köpmansdisk, 1900-talets första hälft
476
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Trädgårdsstolar 4st, 19/2000-tal
477
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
478
Vändbänk, allmoge, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Bokhyllor 2st, 1950/60-tal
480
Bokhyllor 2st, 1950/60-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Väggskåp, allmoge, 1700-tal
481
Väggskåp, allmoge, 1700-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
Snurrstol, 1900-talets början
482
Snurrstol, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Spelbord, sengustavianskt, 1800-talets början
483
Final bid100 SEK
Est1,000 SEK
Bord för barn, allmoge, barock, 17/1800-tal
484
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Taburetter 3st, jugend, 1900-talets början
485
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
486
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Stol, "Flamingo", Eero Aarnio för Asko, 1970-tal
488
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Soffa, "Oxford", DUX, 1900-talets andra hälft
489
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
490
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Final bid2,300 SEK
Est3,000 SEK
492
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Matbord, "Gustavus", Carl Malmsten
493
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Målarstaffli, 1900-talets början
494
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Sekretär, rokoko, 1700-tal
495
Sekretär, rokoko, 1700-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Bockbord, 1900-tal
496
Bockbord, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
497
Bord, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Soffa, "Pulka", IKEA, 1900-talets andra hälft
498
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK