Taklampa, funkis, 1940-tal
Taklampa, funkis, 1940-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Einar Bäckström, Malmö
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Skomakarlampa med hiss, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1940-tal
1377
Taklampa, 1940-tal
Final bid100 SEK
Est500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Stormlykta, Optimus 930
1390
Stormlykta, Optimus 930
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
1395
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
1401
Taklampa, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Karbidlykta, 1900-talets början
1407
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Golvlampor ett par, Lamp Gustaf, 2000-tal
1411
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordsfotogenlampa, 1800-talets slut
1413
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 2st, Lyktan Bankeryd, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Takkrona, 1900-tal
1419
Takkrona, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1940-tal
Taklampa, 1940-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 19/2000-tal
Taklampa, 19/2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Klotlampa, omkring 1900-talets mitt
1457
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Fasadlampa, omkring 1900-talets mitt
1570
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1582
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Ljusamplar 2st, empire, 1800-tal
1586
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Bordslampor 2st, bl.a. 1900-talets första hälft
1590
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Takplafond, 1900-talets första hälft
1591
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Carl Fagerlund för Orrefors
1608
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, Fåglavik, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
1628
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vägglampor ett par, Aneta, 1900-talets andra hälft
1629
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1930-tal
1632
Taklampa, 1930-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Fotogenlampor 3st, 1900-talets första hälft
1648
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1800-tal
1688
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Bordslampor 4st
Bordslampor 4st
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Bordsfotogenlampor 3st, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Bordslampa, Örsjö Industri, 1900-talets slut
1727
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Bordslampor 3st, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
Nautiska lampor 2st, 1900-tal
Nautiska lampor 2st, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Takplafond, 1930/40-tal
1769
Takplafond, 1930/40-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Ljuskrona, 2000-tal
Ljuskrona, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Golvlampa, ASEA Skandia, 1900-talets andra hälft
1788
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Taklampor ett par, IKEA, 19/2000-tal
1795
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Vägglyktor ett par, 1900-talets andra hälft
1799
Final bid1,000 SEK
Est400 SEK
Taklampa, Herstal, "Manola", 2000-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Taklampor 2st
1873
Taklampor 2st
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Belysning 4 delar
2007
Belysning 4 delar
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Takplafonder 2st, 1900-talets senare del
2220
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Golvlampor 3st
2335
Golvlampor 3st
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
2352
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Golvkandelaber, 1900-tal
2354
Golvkandelaber, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK