Dryckeskanna, sterlingsilver, England, London, 1743
7
Final bid11,000 SEK
Est6,000 SEK
Bordsurtout, silver, empire, Frankrike, 1800-talets början
14
Final bid8,800 SEK
Est8,000 SEK
Råttsvanssked i silver, Augustus Rudman, Gävle (mästare från 1690-talet till 1708)
Final bid4,400 SEK
Est2,000 SEK
Råttsvanssked i silver, Herman Hermansson, Göteborg (mästare 1702-1745)
22
Final bid2,900 SEK
Est2,000 SEK
Kaffeservis 3 delar, silver, rokokostil, C.G.Hallberg, Stockholm, 1950/51
24
Final bid8,400 SEK
Est5,000 SEK
Bestickuppsättning i sterlingsilver, "Savoy", Frigast, Danmark
Final bid11,000 SEK
Est8,000 SEK
Kaffeservis 3 delar, silver, 1920
Final bid6,200 SEK
Est5,000 SEK
Bestickservisdelar 18st, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
52
Final bid6,000 SEK
Est3,000 SEK
Bricka i sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm, 1940
56
Final bid2,700 SEK
Est2,000 SEK
Bestickservisdelar, silver, "Haga"
67
Final bid5,800 SEK
Est5,000 SEK
Bestickservisdelar 37st, silver, "Uppsala"
89
Final bid6,000 SEK
Est5,000 SEK
Serveringskannor ett par, silver, Antal Bachruch, Österrike-Ungern, 18/1900-tal
93
Final bid7,200 SEK
Est4,000 SEK
Matsked i silver, Johan Leffler, Falun, 1795
100
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Ljusstakar ett par, silver, barockstil, 1900-tal
114
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Stekkarott med lock, silver, K.Andersson, Stockholm, 1916
140
Final bid5,000 SEK
Est6,000 SEK
Allmogering i silver, Gustaf Graumann, Falun, 1873
148
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Skål med hänkel, silver, 1900-talets första hälft
153
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Antika skedar 6st, silver
158
Antika skedar 6st, silver
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
Mjölkkanna i silver, 1863
199
Mjölkkanna i silver, 1863
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, K&EC, 1959
200
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Fat i silver, rokokostil, 1900-tal
230
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Dosor 3st, silver, 1800-tal
Dosor 3st, silver, 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Fällknivar 4st, silver, 1800-tal
575
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
Ragusked i silver, Johan Henrik Leffler, Falun, 1821
576
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Dala"
578
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Lornjett i silver, 1900-talets första hälft
581
Final bid800 SEK
Est800 SEK
582
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Skrivställ i silver, Nederländerna, 1800-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Matskedar 2st, silver
614
Matskedar 2st, silver
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Dekorationsskål i silver, barockstil, 1900-tal
670
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Silver 7 delar
721
Silver 7 delar
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
Silver 8 delar
743
Silver 8 delar
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
Brevkniv, 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Bägare i silver, Anders Hjulström, Köping, 1793
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Fotostaffli i silver, 1947
Fotostaffli i silver, 1947
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Gräddkanna i silver, 1874
Gräddkanna i silver, 1874
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Serveringsbricka i silver, Tyskland, 1900-tal
Final bid3,600 SEK
Est3,000 SEK
Parti svenska öringar i silver
Final bid1,600 SEK
Est800 SEK
Final bid6,200 SEK
Est5,000 SEK
Parti svenska silvermynt, bl.a. före 1942
Final bid6,000 SEK
Est5,000 SEK
Värdemynt 9st, silver
Värdemynt 9st, silver
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
Skrin i sterlingsilver, 1900-tal
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Punchmuggar 8st, silver, Ceson
1276
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
Soppslev i silver, 1855
Soppslev i silver, 1855
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Parti svenska silvermynt, bl.a. 1800-tal
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK