Skedholk, allmoge, Jämtland, rokoko, 17/1800-tal
23
Final bid3,600 SEK
Est5,000 SEK
Dalahäst, 1900-talets första hälft
94
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Dalahäst, allmoge, 1800-tal
95
Dalahäst, allmoge, 1800-tal
Final bid9,400 SEK
Est3,000 SEK
101
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
Lerfat, allmoge, daterat 1791
119
Lerfat, allmoge, daterat 1791
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
Knotskål med snibbar, allmoge, daterad 1806
133
Final bid2,400 SEK
Est1,500 SEK
Dalahäst, 18/1900-tal
Dalahäst, 18/1900-tal
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Korg, allmoge, Hälsingland, 1800-tal
193
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Dalatupp, omkring 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Dalatuppar 4st, bl.a. Nisser, omkring 1900-talets mitt
523
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Skrin, allmoge, daterat Mora 1899
569
Final bid1,700 SEK
Est500 SEK
Mortel, 1800-tal
624
Mortel, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
660
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
671
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
672
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Skulpturer 3st, Inger & Bernt Jacobsson
716
Final bid4,400 SEK
Est800 SEK
Dalahästar 5st, Lillian Rådman
717
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Marcis Widzem
718
Marcis Widzem
Final bid2,000 SEK
Est800 SEK
Marcis Widzem
719
Marcis Widzem
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
Marcis Widzem
720
Marcis Widzem
Final bid2,500 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 7st
816
Dalahästar 7st
Final bid3,400 SEK
Est800 SEK
Hästskulpturer 8st
817
Hästskulpturer 8st
Final bid2,700 SEK
Est1,000 SEK
Dalahästar 5st, bl.a. "Grycksbohästen"
818
Final bid2,300 SEK
Est800 SEK
Marcis Widzem
819
Marcis Widzem
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 3st, Inger & Bernt Jacobsson, Rättvik
829
Final bid1,800 SEK
Est500 SEK
Kubbstolar i miniatyr 2st, 1900-talets första hälft
Est400 SEK
Färdskrin, allmoge, 17/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Pallar 2st, allmoge, 1800-tal
Pallar 2st, allmoge, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Dalahästar 15st, bl.a. Nils Olsson, Nusnäs
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Dalahästar 8st, bl.a. Nils Olsson, Nusnäs
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Dalahästar 5st, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
Rättvikshästar 3st
Rättvikshästar 3st
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Diskställ, allmoge, 1800-tal
1145
Diskställ, allmoge, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Laggat kärl, allmoge, daterat bl.a. 1773
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Lieorv, allmoge, daterad 1811
1277
Lieorv, allmoge, daterad 1811
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Kista, allmoge, 16/1700-tal
Kista, allmoge, 16/1700-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ostformar 4st, allmoge, bl.a. daterad 1861
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Allmoge 7 delar
Allmoge 7 delar
Final bid1,700 SEK
Est800 SEK
Färdskrin, allmoge, 1800-tal
Färdskrin, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Rotkorgar 3st, 1900-talets första del
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Allmoge 7 delar, 1800-tal
Allmoge 7 delar, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Skrin, barock, 1700-tal
Skrin, barock, 1700-tal
Final bid600 SEK
Est400 SEK
Allmoge 6 delar
Allmoge 6 delar
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Rotarbeten 5st, 1800-tal
1831
Rotarbeten 5st, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Rotarbeten 8st, mestadels 1800-tal
1833
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Kista, allmoge, daterad 1845
1846
Kista, allmoge, daterad 1845
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Allmoge 8 delar, 18/1900-tal
1969
Allmoge 8 delar, 18/1900-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK