Stekfat, ett par, Kina, Qianlong, 1700-tal
128
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
174
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
185
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Dryckeskanna, Kina, 1700-tal
222
Dryckeskanna, Kina, 1700-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
Väggvas, Kina, 18/1900-tal
228
Väggvas, Kina, 18/1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est500 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Vas, Kutani, Japan
497
Vas, Kutani, Japan
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
Rökelsebrännare, Kina, troligen 1800-tal
577
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Tallrikar 6st, Kina, Qianlong, 1700-tal
626
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
629
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Porslin 3 delar, Kina, 1900-tal
676
Final bid6,200 SEK
Est1,000 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 1700-tal
761
Final bid1,400 SEK
Est800 SEK
Stekfat, Kina, Jiaqing
864
Stekfat, Kina, Jiaqing
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Kina, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Porslin 4 delar, Kina
Porslin 4 delar, Kina
Final bid1,900 SEK
Est800 SEK
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Tallrikar 2st, Japan, bl.a. 17/1800-tal
1272
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tallrikar 5st, Japan, 1900-talets första hälft
1288
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Kabuto, 19/2000-tal
Kabuto, 19/2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Tallrikar 2st, Japan, Arita, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Orientaliskt porslin 3 delar
Orientaliskt porslin 3 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Orientaliska föremål 6st
Orientaliska föremål 6st
Final bid2,100 SEK
Est800 SEK
Golvvas, Kina, 19/2000-tal
Golvvas, Kina, 19/2000-tal
Est400 SEK
Orientaliska föremål 13st
1992
Orientaliska föremål 13st
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Orientaliska föremål 6st
2168
Orientaliska föremål 6st
Final bid400 SEK
Est400 SEK