Parti slipad rosenkvarts
Parti slipad rosenkvarts
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Parti pärlemor
Parti pärlemor
Final bid1,300 SEK
Est400 SEK
Parti slipade stenar
Parti slipade stenar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Elgitarr, Epiphone
Elgitarr, Epiphone
Final bid32,000 SEK
Est800 SEK
Akustisk gitarr, Morris, 1972
Akustisk gitarr, Morris, 1972
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Akustisk gitarr, Bjärton
Akustisk gitarr, Bjärton
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Parti pins och märken
Parti pins och märken
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Jakttroféer 2st
Jakttroféer 2st
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti lås, bl.a. 1700-tal
Parti lås, bl.a. 1700-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Altartavla, gotisk stil, 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
1740
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Slagborrmaskin, DeWald D25314-QS
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Borrhammare, DeWalt, D25314-QS
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Skivspelare, Philips, 212 Electronic
Est400 SEK
Plåtburkar 6st, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Serveringsbricka, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Bestickservisdelar, "Olga"
Bestickservisdelar, "Olga"
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Kaffefilter 12st, Melitta
Kaffefilter 12st, Melitta
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kaffekannor 8st, "Hollywood", Sigvard Bernadotte
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Hattstockar 2st, bl.a. tidigt 1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Näverlurar 2st, 1900-talets andra hälft
1781
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Fönsterluckor ett par, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Grindstolpe, 1800-tal
Grindstolpe, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Gryta, 1800-tal
Gryta, 1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Vaser ett par, jugend, tidigt 1900-tal
1798
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
Skivspelare, Lenco, L75
1799
Skivspelare, Lenco, L75
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bestickservisdelar, "Slottsbarock"/"Haga", nysilver
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Solur 2st, 19/2000-tal
1803
Solur 2st, 19/2000-tal
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Böcker 5st
Böcker 5st
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Tuppar 14st
Tuppar 14st
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Parti rostfria bestick, bl.a. "Thebe"
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Akustisk gitarr, Starsound
Akustisk gitarr, Starsound
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Ljudanläggning 2 delar
Ljudanläggning 2 delar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Näverlur, Tore Solder, Nornäs, 1986
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Parti ICA-kuriosa
1840
Parti ICA-kuriosa
Final bid500 SEK
Est500 SEK
VHS-spelare, Panasonic, NV-FS88
1842
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Ljudanläggning 4 delar
1843
Ljudanläggning 4 delar
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
Modellbåtar 2st, 1900-talets andra hälft
1844
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Ställning, Hindsgaul, Wing's Graphic System
1850
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Feinsåg, FSN400E
1852
Feinsåg, FSN400E
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Herbarium, daterat 1932
1853
Herbarium, daterat 1932
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Parti kameradetaljer
1861
Parti kameradetaljer
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Trappmattsstänger 18st, 1900-talets första hälft
1878
Final bid2,300 SEK
Est1,000 SEK
Snickarbänk, 1900-talets första hälft
1894
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Overlockmaskin, Huskylock 560DT
1903
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
Trälådor 5st, 1900-talets första hälft
1907
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Parti 3 delar, 1900-talets första hälft
1923
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Ramar 7st, 1900-tal
1925
Ramar 7st, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK