Trädgårdsurnor ett par, 1900-talets andra hälft
84
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
146
Final bid2,100 SEK
Est2,000 SEK
Skrin, 1900-tal
149
Skrin, 1900-tal
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
Trädgårdsurnor ett par, 1900-tal
213
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Tekanna, "Cylinda", Arne Jacobsen för Stelton
228
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Trädgårdsurnor ett par, 19/2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Karotter 2st, CG Råström, Stockholm
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
Motorcykel, REX
Motorcykel, REX
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
Motorcykel, Maraton
Motorcykel, Maraton
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
Moped, Fram, 1950/60-tal
Moped, Fram, 1950/60-tal
Final bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
Sänghimmel, 1800-tal
Sänghimmel, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
Jakttrofé monterad på träplatta
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Bärnstenshalsband 3st
702
Bärnstenshalsband 3st
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Ahrström för Gense
711
Final bid1,600 SEK
Est1,000 SEK
Gryta med lock, Timo Sarpaneva för Rosenlew
712
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Fågelbur, 1900-tal
714
Fågelbur, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
Nålhus, 1900-tal
717
Nålhus, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est500 SEK
720
Final bid1,900 SEK
Est1,000 SEK
Bordsurtout, 1800-tal
736
Bordsurtout, 1800-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Militära instrument 2st, Sovjet
767
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
Fiskbestick 20 delar, "Ranka", Gense
781
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Kniv med slida, 1900-talets första hälft
812
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kniv med slida, signerad Ivan L.
813
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Barkuriosa 5 delar, mestadels Alessi, Italien
824
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
Champagnekylare, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bil, Volvo S70 2.4 GLT, 2000
830
Bil, Volvo S70 2.4 GLT, 2000
Final bid8,800 SEK
Est8,000 SEK
Skivsamling, "En Karl Gerhard Cavalcade"
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Blomdekorationer 2st, "La bouquet", Franklin Mint 1978
858
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
865
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
866
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
Presentpappersställ, tidigt 1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
901
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Dalahästar 2st, omkring 1900-talets mitt
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
Bokstöd ett par, omkring 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Släpvagn, Tiki-Treiler C-265, 2010
Final bid5,600 SEK
Est5,000 SEK
Brons 4 delar, 1920/30-tal
Brons 4 delar, 1920/30-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Parti serveringsdelar, Stelton, bl.a. Arne Jacobsen, Danmark
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
Ceremoniellt instrument, troligen Tibet, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Spelmaskin, Triomint B, daterade 1957
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Brons 6 delar, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid3,800 SEK
Est800 SEK
Bestickservisdelar, "Sessan", Nilsjohan
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Pardörr med ljusinsläpp, 1800-tal
Final bid2,500 SEK
Est2,000 SEK
Dictaphone modell S11, 1900-talets första del
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Edison Utility Shaver, 1900-talets första del
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Gryta, 18/1900-tal
Gryta, 18/1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Pardörrar, 18/1900-tal
Pardörrar, 18/1900-tal
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK